Dobre czasy dla europejskich producentów tramwajów.

Zdaniem dziennikarza, transport masowy stanie się jednym z wyznaczników prezydentury Baracka Obamy, który zapowiada jego dofinansowanie. Pojawia się więc koniunktura m.in. na tramwaje. Można powiedzieć, że historia zatacza koło, gdyż to właśnie w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy pojawiły się pojazdy tego typu. Jednak ze względu na fakt, że rynek amerykański jest ogromny, takie też jest zapotrzebowanie na nowe pojazdy. O kontrakty będą więc konkurować głównie firmy europejskie: Alstom, Siemens, AnsaldoBreda, CAF oraz Skoda. Amerykańską konkurencję reprezentować będzie kanadyjski Bombardier. W szranki stanie również japoński Kinki Sharyo.

Jak podaje Amaryka?skie Stowarzyszenie ds. Trasnportu Publicznego, w samym drugim kwartale 2008 roku, ze środków transportu masowego skorzystało o 5,2 proc. amarykanów więcej, niż do tej pory. W przypadku transportu szynowego można mówić noawet o wzroście sięgającym 12,3 proc.

Tymczasem pierwsze kontrakty zostały już podpisane. Siemens dostarczy tramwaje Denver, Skoda już jest obecna w Portland, włoski AnsaldoBreda jeździ po ulicach Clevland, San Francisco oraz Los Angeles, a hiszpański CAF można zobaczyć w Sacramento.

Nie wiele w tyle pozostaje francuski Alstom, specjalista od superszybkich pociągów TGV, którego tramwaje kursują po ulicach Chicago, Waszyngtonu i San Francisco.

źródło: New York Times
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili