DHL Global Forwarding zrealizował kolejne, wymagające dużego doświadczenia oraz know how, transporty lotnicze

0 240

DHL Global Forwarding – globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group – zrealizował kolejne, wymagające dużego doświadczenia oraz know how, transporty lotnicze. Dla zleceniodawcy z branży automotive wyczarterował jeden z największych samolotów transportowych na świecie –  Antonow 124 „Rusłan” (AN-124) oraz nieco mniejszy Boeing 747-400F.

Transporty zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich miesięcy, ładunki charakteryzowały się dużą ilością towaru luzem, o wadze łącznej odpowiednio 66 ton oraz 61 ton. Organizacja pierwszego transportu była dużym wyzwaniem z uwagi na fakt, że odbywała się w okresie świątecznym – ograniczona dostępność aut oraz pracowników. Koordynacja działań, poczynając od odbioru z fabryki, poprzez magazynowanie, budowę palet a kończąc na ich optymalnym rozmieszczeniu na pokładzie była kluczem do sukcesu. Drugi transport obejmował podobne operacje – odbiór towaru z fabryki, rozładunek w naszym magazynie w Piasecznie, paletyzowanie oraz dostarczenie kilkunastoma samochodami na lotnisko w ciągu 2 dni. Po kontroli granicznej towaru, ładowanie do samolotu AN-124  trwało niemal 18 godzin. Wartym podkreślenia jest fakt, że towar na pokład AN – 124 był ładowany luzem. Dodatkowo DHL Global Forwarding zajął się organizacją materiałów zabezpieczających ładunek w samolocie oraz był odpowiedzialny za zamknięcie formalności celnych.

„Czarter tych przesyłek jest dla nas ciekawym wyzwaniem i jak każdy tego typu projekt wymaga dedykowanego rozwiązania logistycznego. Specjalnie do realizacji tych zleceń wynajęliśmy AN-124 – jeden z największych samolotów na świecie oraz nieco mniejszy Boeing 747-400F. Dzięki indywidualnemu i elastycznemu podejściu do każdego zlecenia jesteśmy w stanie dostarczać naszym Klientom najwyższej jakości usługi szyte na miarę ich potrzeb.” podkreśla Iwona Połowicz, Dyrektor ds. Produktu Lotniczego w DHL Global Forwarding.

DHL Global Forwarding w Polsce od wielu lat specjalizuje się w organizowaniu lotów czarterowych. W pilnych przypadkach, kiedy regularne połączenia nie zapewniają dostawy w wymaganym przez kontrahenta terminie, DHL Global Forwarding może zorganizować czarter samolotu. Warto pamiętać, że czarter to nie tylko duże transportowce takie, jak AN 124 skonstruowany z myślą o przewozie ładunków wyjątkowo ciężkich i/lub dużych.  Są to także małe samoloty zabierające na pokład nawet jedną paletę towaru, który jest na tyle pilny, że w ciągu kilku czy kilkunastu godzin musi być dostarczony do wskazanego miejsca.

„Kilkukrotnie organizowaliśmy dla zleceniodawców z branży energetyczno-paliwowej oraz automotive jeden z największych samolotów transportowych na świecie Antonow 124 „Rusłan”. Przewoziliśmy nim między innymi z Polski do Arabii Saudyjskiej rekordowych rozmiarów element kotła o wadze ponad 56 ton i długości ponad 16 metrów co jest prawdziwym wydarzeniem w polskim frachcie lotniczym. Należy także wspomnieć o transporcie do Omanu gdzie przy wykorzystaniu  AN-124 przetransportowaliśmy przesyłkę, której ze względu na gabaryty jednego z elementów (prawie 5 metrów długości, ponad 3 metry szerokości, 3 metry wysokości i wagę 20 ton) nie podjął się przewieźć żaden z przewoźników organizujących regularne połączenia.” Mówi Iwona Połowicz, Dyrektor ds. Produktu Lotniczego w DHL Global Forwarding. Są również sytuacje, gdy zagraniczny oddział DHL organizuje czarter do Polski, my zaś jesteśmy odpowiedzialni za podjęcie towaru z lotniska i dostarczenie go do odbiorcy. W ostatnim czasie zrealizowaliśmy taki transport części maszyn dla sektora automotive o wadze blisko 40 ton. Operacja wymagała dużego doświadczenia, przeładunek odbywał się za pomocą specjalistycznych dźwigów, natomiast odprawa celna została zrealizowana na autach w Warszawie, a następnie towar pojechał do odbiorcy na Słowację.

Warto pamiętać, iż takie zlecenia zdarzają się najwyżej kilka razy w roku. Koszt najmu maszyny jest na tyle wysoki, że klienci tylko w ostateczności decydują się na takie rozwiązanie. Powody aby zorganizować czarter są zwykle dwa: bardzo pilny czas dostawy albo towary, które ze względu na gabaryty lub wagę nie zostały przyjęte do przewozu przez rejsowych przewoźników.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej