DHL Express(Poland) spółką specjalizującą się w międzynarodowych usługach ekspresowych

  • Zakończenie procesu prawnego podziału spółki
  • DHL Express (Poland) dostawcą międzynarodowych lotniczych i drogowych usług ekspresowych, które otwierają przed eksporterami i importerami rynki światowe


 


Głównym obszarem działalności biznesowej spółki pozostaje realizacja międzynarodowych usług ekspresowych, zgodnie ze specjalizacją funkcjonującej na rynku dywizji DHL Express.


 


W wyniku podziału spółki, na rynku funkcjonować będą dwa niezależne podmioty prawne – spółka DHL Parcel Polska, obejmująca usługi świadczone dotychczas przez dywizje DHL Parcel i DHL Fracht oraz firma DHL Express (Poland), kontynuująca świadczenie międzynarodowych lotniczych i drogowych usług ekspresowych w ramach działalności dywizji DHL Express.


 


Podział spółki jest kontynuacją trwającego od kilku lat procesu wyodrębnienia jednostek organizacyjnych świadczących wyspecjalizowany serwis i ukierunkowanych na rozwój własnych obszarów działalności. Zabieg ten, będący następstwem dynamicznego wzrostu zapotrzebowania klientów na usługi wszystkich dywizji, zapewni im możliwość zwiększenia konkurencyjności oferty, wpłynie na udoskonalenie jakości usług, przyczyniając się jednocześnie do poprawy współpracy biznesowej poszczególnych dywizji z kontrahentami oraz usprawnienia pracy wewnątrz organizacji DHL.


 


„Decyzję o wyodrębnieniu poszczególnych dywizji w ramach spółki podjęliśmy kilka lat temu mając na względzie tempo wzrostu całej firmy oraz aspekty organizacyjno -biznesowe. Podział spółki, którego dokonujemy w tej chwili, jest naturalną konsekwencją procesów i zmian, które nastąpiły w ostatnich latach. Jestem przekonany, że nowe struktury umożliwią zarówno naszej dywizji, jak i siostrzanym firmom długoletni rozwój poprzez realizację własnych celów biznesowych. Dzięki staraniom wielu osób zaangażowanych w ten proces i odpowiednim przygotowaniom, podział spółki nie wpływa na warunki dotychczasowej współpracy biznesowej. Jestem pewien, że zmiana formy prawnej działalności spółek ułatwi dywizjom DHL ich właściwą identyfikację pod kątem specjalizacji i sposobu działalności w branży TLS.” – powiedział Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express (Poland).


 


Zespół dywizji DHL Express już od kilku lat realizuje strategiczny plan rozwoju, którego integralną częścią są powstające nowe obiekty DHL Express dedykowane zaawansowanym procesom logistycznym. Po uruchomieniu nowych centrów logistycznych w Rzeszowie, Lublinie i w Toruniu, oraz międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Katowicach, realizuje kolejne inwestycje – w Warszawie, w Gdańsku oraz Wrocławiu. Nowe obiekty DHL Express przyczyniają się do zwiększenia efektywności procesów operacyjnych, przystosowywanych do rosnących wymagań klientów w zakresie obsługi międzynarodowych przesyłek lotniczych.


 


„Aktywność biznesowa klientów jest motorem rozwoju naszej działalności. Dlatego tworząc nowe zaplecze operacyjno-logistyczne, równocześnie inwestujemy w wiedzę i doskonalenie umiejętności naszych pracowników oraz w rozwiązania umożliwiające klientom wygodny i szybki dostęp do międzynarodowych usług ekspresowych.” –  dodał Tomasz Buraś (DHL Express Poland).


 


Dywizja DHL Express w Polsce jest obecnie wiodącym dostawcą międzynarodowych lotniczych i drogowych usług ekspresowych, obejmującym swoim zasięgiem ponad 220 krajów i terytoriów. Wyróżniona tytułem Najlepszego Pracodawcy w Polsce (Top Employer Polska w latach 2014-2017), stanowi obecnie przyjazne miejsce pracy dla ponad 1000 pracowników i kurierów w całej Polsce. Wielokrotnie została nagrodzona za najwyższą jakość usług i doskonały serwis otrzymując m.in. Srebrne Godło w programie Operator Logistyczny 2016, Złote Godło za usługi celne w programie Quality International 2017, tytuł Marki Godnej Zaufania 2016-2017 oraz Złote Godło w programie Konsumencki Lider Jakości 2017.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili