12.5 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

DHL Express wspiera ekspansję handlową Polskich firm do krajów arabskich

Szanse wprowadzenia polskich produktów na rynki arabskie, możliwości nawiązania relacji biznesowych oraz regulacje celne, prawne czy podatkowe, to kluczowe tematy październikowej konferencji, skierowanej do przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych eksportem produktów do krajów Zatoki Arabskiej.


 


Spotkanie odbyło się 23 października br. pod patronatem Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Emirates Airline, zaś partnerem konferencji była firma DHL Express. Konferencja, której tematem przewodnim był „Eksport do krajów Zatoki Arabskiej”, stała się okazją do dyskusji na temat relacji eksportowych z krajami Bliskiego Wschodu i wymiany doświadczeń z polskimi firmami działającymi już na tych rynkach.


 


Zdaniem organizatora konferencji, firmy BiznesDubaj.pl, Bliski Wschód to rynek o wciąż ogromnym potencjale do prowadzenia inwestycji, a przede wszystkim eksportu. Spotykają się na nim rynki z całego świata, a tego typu wydarzenia jak październikowa konferencja, stwarzają doskonałe możliwości dla polskich firm do pozyskania wiedzy i nowych kontaktów biznesowych.


 


Duży potencjał rynku arabskiego zaczynają doceniać polscy przedsiębiorcy – zauważa partner konferencji, dostawca i ekspert na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych DHL Express. Na podstawie rosnących w ostatnich latach wolumenów międzynarodowych przesyłek ekspresowych widać, że rynek arabski stał się bardzo popularnym kierunkiem polskich eksporterów. Obecnie do najpopularniejszych kierunków wymiany handlowej z punktu widzenia klientów DHL Express należą Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Iran, Kuwejt, Irak i Bahrajn.


 


Podczas konferencji do tendencji wzrostowej w polskim eksporcie do krajów Bliskiego Wschodu nawiązał Łukasz Dębski, kierownik ds. Produktów, Cen i Analiz Rynkowych DHL Express (Poland), który przedstawił możliwości operacyjno-logistyczne DHL Express na Bliskim Wchodzie oraz aspekty związane z dostawą towarów do krajów Zatoki Arabskiej.

O formalno-prawnych wymaganiach w transporcie międzynarodowych przesyłek ekspresowych opowiedziała Agnieszka Łukawczyk, dyrektor ds. celnych DHL Express.


 


„Obok sprawnej i terminowej obsługi przesyłek eksportowych, oferujemy przedsiębiorcom również wsparcie w kwestiach administracyjnych i celno-podatkowych. Dysponując rozległą wiedzą na temat przepisów i regulacji celno-podatkowych, zapewniamy szybką i kompleksową obsługę celną. Stosowanie procedur uproszczonych umożliwia szybkie zwolnienie towaru i doręczenie przesyłki celnej do odbiorcy finalnego, zlokalizowanego w dowolnym miejscu na świecie. Dla przykładu czas dostawy przesyłki za pośrednictwem sieci DHL Express do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu bądź Bahrajnu trwa 2-4 dni roboczych, a do Iranu – od 3 do 6 dni. ”– powiedziała Agnieszka Łukawczyk.


 


Obok wystąpień ekspertów, nie zabrakło również panelu, podczas którego uczestnicy otrzymali praktyczną wiedzę – na przykładzie polskich firm – jak wygląda wejście na rynek arabski. W spotkaniu skierowanym do polskich przedsiębiorców zainteresowanych wymianą handlową z krajami arabskimi, ogółem wzięło udział 70 osób.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili