DHL Express dostarczył filmy na Warszawski Festiwal Filmowy

Warszawski Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest jedną z czołowych imprez filmowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku polscy kinomani mieli okazję obejrzeć 153 filmy pełnometrażowe oraz 87 krótkometrażowych, pochodzące z 55 krajów świata.?

– Pracujemy z DHL nieprzerwanie od roku 1993, bo są najlepsi. Rolą DHL Express jest odebranie przesyłek z filmami i dostarczenie ich do naszego biura, gdzie powstają polskie wersje napisów. Zwykle od momentu odebrania kopii filmu z miejsca poprzedniej projekcji – najczęściej jest nim inny festiwal filmowy – do rozpoczęcia projekcji w Warszawie, jest bardzo niewiele czasu. Pamiętam z poprzednich lat najbardziej dramatyczne sytuacje, kiedy kopie docierały do nas na kilka godzin przed projekcją. Odwołanie projekcji jest plamą na honorze dyrektora festiwalu filmowego, zwłaszcza, że zwykle odwiedzają nas twórcy prezentowanych filmów. W ramach tegorocznego festiwalu odbyło się 380 projekcji w dziewięciu salach kinowych. Dzięki DHL kopie wszystkich filmów dotarły na czas. Wiem, że nasze wymagania są bardzo trudne do spełnienia, ale DHL świetnie daje sobie radę – mówił Stefan Laudyn, dyrektor festiwalu.?

Na Warszawski Festiwal Filmowy przylatują kopie filmowe z całego świata, w tym z Azji, obu Ameryk, Australii i większości krajów europejskich. Do zadań stawianych DHL Express należy odbiór i terminowe doręczenie taśm z filmami do Warszawy, a następnie po ich projekcji, odbiór i doręczenie do kolejnego odbiorcy, wskazanego przez organizatora festiwalu. Firma zapewniała też obsługę celną w każdym z krajów nadania i odbioru przesyłek.

– Z Warszawskim Festiwalem Filmowym pracujemy od 15 lat. Sprawna obsługa WFF to prawdziwy wyścig z czasem. Często filmy przylatują do Polski niemalże w ostatniej chwili, ponieważ jeszcze dzień wcześniej pokazywane są na innym festiwalu. Zdarzały się i takie sytuacje, kiedy film przylatywał w dniu pokazu, jeszcze trzeba go było odprawić, a technicy czekali na taśmy już w kinie, aby dograć napisy. W tym roku jak zwykle cała akcja przebiegła bardzo sprawnie – podsumowała Edyta Turkiewicz, Dyrektor ds. Komunikacji i PR DHL Express (Poland) – Cieszę się, że jako DHL Express odgrywamy tak ważną rolę w jego organizacji. Tym bardziej, że sama od wielu lat należę do grona wiernych widzów Festiwalu – dodała.
 
Za obsługę Warszawskiego Festiwalu Filmowego odpowiedzialny jest dedykowany zespół pracowników DHL Express, w tym Agencja Celna i Dział Monitorowania Przesyłek Międzynarodowych. Do zadań Agencji Celnej należało dopełnienie wszystkich formalności związanych ze sprawną odprawą celną filmów, i to zarówno w kraju nadania jak i Polsce. Z kolei Dział Monitorowania Przesyłek Międzynarodowych na bieżąco kontrolował status przesyłek przylatujących do Polski – od momentu nadania, przez kolejne etapy transportu w globalnym systemie logistycznym DHL Express po doręczenie do miejsca docelowego w Warszawie. Zapewniał właściwe czasy transportu, sprawdzając czy nie było opóźnień w odprawach celnych poza Polską. Przesyłki z filmami były monitorowane w globalnym systemie track&trace, dlatego w przypadku możliwości wystąpienia opóźnienia, możliwa była natychmiastowo reakcja.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili