20.3 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

DBK – DAF dealer rozwija się dzięki systemowi incadea

DBK wybrało aplikację incadea uznając, iż jest to optymalny dla jego działalności system DMS (Dealer Management System), a firma IT.integro będzie potrafiła zaprojektować w nim wszystkie kluczowe dla DBK procesy.

Najważniejszymi elementami tego projektu są przygotowanie odpowiednich specyfikacji dla zamówień samochodów ciężarowych. Oznacza to przygotowanie formatek nie realizowanych do tej pory w systemie incadea w Polsce. System zamówień musi odwzorować realia zamówień samochodów ciężarowych – a więc możliwość zamówienia samej ramy auta i kolejno elementów niezbędnych do jej zabudowania, także odmiennych typów danego modelu ze względu na różne zastosowania samochodu. Implementacja obejmować będzie także standardowe funkcjonalności systemów ERP – finanse i księgowość, sprzedaż i Marketing, magazyn, zakupy. Wszystkie te elementy są dostosowane do specyfiki prowadzenia dealerskiej sieci sprzedaży oraz autoryzowanych serwisów. Oznacza to, iż dzięki incadea DBK będzie mogło optymalizować proces zarządzania sprzedażą pojazdów nowych i używanych (analiza wieku posiadanych pojazdów, różnorodności i poziomu zapasów), wydajniej zarządzać warsztatem, zwiększyć obrót częściami. Bardzo specjalistyczne udogodnienia oferowane przez incadea – jak np. sprzężenie rozliczeń sprzedaży pojazdów z systemem kalkulacji wartości dla pojazdów uszkodzonych i używanych (np. Eurotax lub DAT) – sprawiają, iż jest to optymalny system DMS wybierany przez dealerów samochodów i osobowych i ciężarowych.
 
Instalowany przez IT.integro system musi być bardzo wydajny, gdyż będzie obsługiwał co najmniej 100 jednoczesnych użytkowników. Bardzo starannie należy też opracować instalację systemu na serwerze, gdyż cała baza danych wszystkich oddziałów będzie znajdowała się w jednej lokalizacji – siedzibie głównej – natomiast łączenie będzie się odbywało poprzez terminal serwer. Implementacja odbywa się w bardzo dynamicznym tempie, a start systemu został przewidziany na początek stycznia 2009.

Firma DBK sp. z o.o. jest od ponad 10 lat przedstawicielem autoryzowanym firmy DAF Trucks w Polsce – jest najstarszym dealerem w naszym kraju. Zajmuje się zarówno sprzedażą jak i serwisem pojazdów użytkowych tej marki. Swoją działalność rozwinęła na cały teren Polski Północnej stając się niekwestionowanym liderem na tym obszarze w dziedzinie dystrybucji samochodów ciężarowych. DBK należy do grupy DBK oferującej pełen zakres usług klientom zainteresowanym nabyciem samochodu ciężarowego.

Dla firmy DBK wybór partnera do tak wymagającego przedsięwzięcia nie był prosty. Decyzja padła na IT.integro, która podobnie jak DBK jest liderem w swojej branży. Renoma i doświadczenie firmy, dało największą gwarancję na powodzenie projektu. Ponadto sprawdzona metodyka wdrożeniowa stosowana przez konsultantów IT.integro pozwoliła na stałą kontrolę czasu i budżetu wdrożenia, co również miało bardzo duże znaczenie dla firmy DBK.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili