Dachser zmienia siedzibę w Sosnowcu

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest niedaleko przecięcia autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S1, przy ul. Orląt Lwowskich 147. Jest to jedna z najlepszych lokalizacji logistycznych na Górnym Śląsku, dlatego Dachser zdecydował się wynająć tam aż 3 600 m2 powierzchni magazynowej. Docelowo budynek ma być oddany do użytkowania w lutym 2009 roku, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 65 000 m2. Wynajęty obszar posiada 16 doków załadunkowych i jest przystosowany do prowadzenia działalności cross-dockingowej realizowanej przez Dachser.

– O wyborze Biura Inwestycji Kapitałowej zadecydowało przede wszystkim elastyczne podejście dewelopera do naszych oczekiwań – powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser Sp. z o.o. Realizowane przez firmę Dachser usługi oparte są na terminalach cross-dockingowych i wymagają posiadania jak największej liczby bram. Oprócz dogodnej lokalizacji (bliskość Śląska i Krakowa oraz dostęp do głównych dróg krajowych), duże znaczenia ma także możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej na potrzeby klientów oczekujących kompleksowych rozwiązań logistycznych.

Do tej pory śląski oddział Dachser mieścił się w Sosnowcu, na ul. Mikołajczyka 25. W nowym magazynie, oprócz działalności związanej z konsolidacją i dekonsolidacją przesyłek drobnicowych, prowadzone będą również usługi magazynowania dla klientów Dachser, którzy prowadzą dystrybucję towarów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

– Zmiana lokalizacji pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój firmy i jeszcze lepsze dostosowanie usług do potrzeb naszych klientów – dodał Grzegorz Lichocik.

Terminal na Śląsku ma codzienne połączenia z wszystkimi krajami Europy południowej ?i z Niemcami, a to wpływa korzystnie na sprawność przeładunków i na poprawę efektywności. Wraz z rozwojem i zmianą miejsca, firma Dachser planuje również ?w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie w nowym obiekcie.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili