Czynsze powoli w górę

Początek roku 2011 przyniósł niewielki wzrost powierzchni magazynowej oddanej powierzchni magazynowych w Polsce na koniec kwartału wynosiły ponad 6,45 mln m2. Wolumen transakcji wyniósł ponad 376 tys. m2, co stanowi 14,7% wzrost w stosunku do 4 kwartału roku 2010. Ponad 78% ogółu transakcji stanowiły nowe umowy, pozostałe 22% to renegocjacje i ekspansje.

W I kwartale ukończono blisko 33,800 m2 w czterech projektach. Współczynnik powierzchni niewynajętej pozostał na zbliżonym poziomie w stosunku do poprzedniego kwartału i wynosił 14,38%. Czynsze za powierzchnie magazynowe pozostają na stabilnym poziomie z niewielką tendencją wzrostową.

„Tendencja spadkowa zapoczątkowana w 2009 r. i utrzymująca się w roku 2010, wyraźnie wyhamowała.” – powiedział Tomasz Kasperowicz, partner w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych COlliers International – „Pod koniec IV kwartału 2010r. obserwowana była stabilizacja stawek czynszu na wybranych rynkach. I kwartał 2011 r. to kontynuacja tego trendu na całym rynku powierzchni magazynowych, z niewielką tendencją wzrostową na rynkach, które cechuje niedobór powierzchni.”

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili