5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Czy wyłączymy światła mijania w dzień?

Czy zniknie wprowadzony ponad rok temu nakaz jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę? Sejm skierował do Komisji Infrastruktury projekt ustawy zmieniającej Prawo Drogowe.

"W uzasadnieniu do ówczesnej nowelizacji wskazywano, iż jazda przez cały rok na włączonych światłach mijania to 20% mniej zabitych na polskich drogach. Niestety ilość wypadków w 2007r. nie spadła tak jak zapowiadano, a odwrotnie jeszcze wzrosła" – czytamy w uzasadnieniu Sejmu.

Autorzy nowelizacji powołują się na przykład Austrii w której z dniem 1 stycznia 2008 r. niespełna po 2 latach obowiązywania wycofano podobny nakaz, co w Polsce. Trwają tam również prace nad wprowadzeniem zakazu używania świateł mijania w dzień podczas dobrej widoczności. Władze austriackie tłumaczą to względami bezpieczeństwa, bowiem przeprowadzone badania oraz statystyka wypadków w tym kraju potwierdziły negatywny wpływ nadużywania świateł mijania na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

źródło: Sejm RP

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili