0.9 C
Warszawa
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Czy kolej w końcu przyspieszy?

Rzecznik kolei broni, że w tym roku wyremontowano o 200 km więcej torów niż w zeszłym, a minister transportu zapowiada wykonanie prac przygotowawczych dla 1600 kilometrów linii kolejowych i przeprowadzenie robót budowlanych obejmujących budowę, modernizację i rewitalizację 1,5 tys. kilometrów linii. 

Modernizacja linii kolejowej E30, łączącej Kraków z Rzeszowem przez Bochnię, Tarnów i Dębicę jest jedną z największych inwestycji realizowanych obecnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Modernizacja zakłada przebudowę ponad 138 km linii kolejowej wraz z zabudową nowego typu  sieci trakcyjnej, komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacji. Projekt modernizacji zakłada również przebudowę układów torowych na 16 stacjach. Wszystkie przystanki na tej trasie zostaną przebudowane, podwyższone i dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi w wózkach czy podróżnych z cięższym bagażem.

Tymczasem na 15 stycznia przewidziano kolejne rozmowy w sprawie strajku, którego na kolei na razie nie będzie.

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
297ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili