11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Co najmniej 66 zabitych, w większości Pakistańczyków – to bilans wypadku kolejwego w Indiach

"" Wg ostatniego bilansu ofiar, przedstawionego przez przedstawiciela dyrekcji indyjskich kolei państwowych, w katastrofie kolejowej, do jakiej doszło w północnych Indiach w niedzielę około północy czasu miejscowego, zginęło co najmniej 66 osób.

Według indyjskich czynników rządowych, większość ofiar to Pakistańczycy, zginęło też kilku Hindusów z ochrony międzynarodowego pociągu .

Sanyaja Baru, rzecznik premiera Indii Manmohana Singha powiedział, że na podstawie dowodów można stwierdzić, iż pożar, jaki wybuchł w ekspresie jadącym ze stolicy kraju Delhi do Pakistanu, wywołany został przez "akt terroru".

Wiadomość o zamachu na łączący Indie i Pakistan "ekspress przyjaźni" potwierdził też cytowany przez indyjską agencję prasową Press Trust of India (PTI) minister transportu kolejowego Indii Lalu Prasad Yadav.

Władze indyjskie już w pierwszych godzinach po katastrofie sugerowały, że prawdopodobną przyczyną pożaru w międzynarodowym pociągu na głównej linii kolejowej prowadzącej z północnych Indii do Pakistanu był akt sabotażu i że zapoczątkował go wybuch ładunku, podłożonego prawdopodobnie pod torami.

"Samjhauta Express" łączący stolicę Indii Delhi z miastem Lahore w północnym Pakistanie zapalił się w pobliżu miasta Panipat, ok. 80 km na północ od Delhi. Pożar wybuchł ok. północy w niedzielę czasu miejscowego (ok. 19:30 czasu polskiego).

"Był to prawdopodobnie akt sabotażu. Znaleźliśmy dwie walizki, w których pozostały ślady ładunków wybuchowych" – powiedział Reuterowi dyrektor kolei B.N. Mathur

Źródło: PAP, 19.02.2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili