8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Co grozi amerykańskim liniom lotniczym?

Amerykańskie linie lotnicze piszą petycję za petycją do Kongrasu lobbując na rzecz zmniejszenia opłat paliwowych. Coraz droższa ropa zdaje się nie przerażać konkurencji, otwierającej coraz więcej połączeń do Stanów Zjednoczonych.

W ostatnim tygodniu w Nowym Jorku wylądował największy samolot pasażerski świata – Airbus A380. Na jego kadłubie próżno jednak było szukać barw jednego z amerykańskich przewoźników. Na białej burcie, tuż nad skrzydłem widniał olbrzymi napis "Emirates".

czytaj dalej>>

""


Dubajski przewoźnik jest tylko jedną z wielu luksusowych linii lotniczych zwiększających swoje zyski w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem wśród rodzimy firm panuje atmosfera cięcia kosztów, zmuszania pasażerów do dodatkowych opłat za bagaż, czy też z niespokojnego wyczekiwania na publikowane kwartalnie wyniki finansowe. A te coraz częsciej są dramatyczne.

Największym powodzeniem cieszą się obecnie linie lotnicze z krajów Bliskiego Wschodu, Azji i Australii. Stanowią one realne zagrożenie dla lokalnych graczy.

mk

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili