11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Ciężarówki pod kreską

Eksperci przewidują, że w 2010 r. sprzedaż pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) powyżej 16 t wzrośnie o 10, może nawet o 15 proc. To dobrze. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzedaż ta będzie cały czas przynajmniej o połowę mniejsza niż w 2008 r.

Jakub Faryś, szef Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego jest umiarkowanym optymistą.

— Jeśli chodzi o samochody o dmc powyżej 16 t, to nie widać żadnych pozytywnych oznak, na których podstawie można by prognozować diametralną poprawę sytuacji. Nawet jeśli gospodarka ruszy, to na naszym rynku jest tyle taboru, że kupowanie nowego nie będzie potrzebne. Jeżeli więc pojawi się potrzeba uzupełnienia parku maszyn, to potencjalny kupujący z pewnością z uwagą przyjrzy się ofercie rynku wtórnego, bogatego w odebrane upadającym przewoźnikom ciężarówki — uważa Jakub Faryś.

Branża transportowa wyszła z kryzysu mocno poturbowana. Kondycja finansowa przedsiębiorstw jest bardzo słaba. Wiele firm zbankrutowało lub zamknęło działalność, a flota samochodowa jest o wiele mniejsza niż przed kryzysem. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili