Chiński minister w lokomotywie PKP Cargo

Minister Jerzy Polaczek i minister kolejnictwa Chin J.E. Liu Zhijun podpisali w Warszawie „Memorandum o porozumieniu między Ministerstwem Kolei ChRL a Ministerstwem Transportu RP o współpracy w transporcie kolejowym”.

Strony będą współpracować w zakresie dalszego rozwoju bezpośrednich międzynarodowych kolejowych przewozów towarowych i pasażerskich pomiędzy obu państwami oraz tranzytu pasażerskiego i towarowego przez terytoria obu państw.  Będą także powadzić wzajemną wymianę ekspertów oraz współpracę naukową, techniczną i wymianę informacji dotyczącej transportu kolejowego.

Chiński minister kolejnictwa rozmawiał z przedstawicielami Grupy PKP na temat współpracy obu kolei. Strona polska zaprezentowała plany inwestycyjne dotyczące sieci kolejowej w Polsce, możliwości szybkiej odprawy pociągów towarowych na granicy wschodniej i korzyści, jakie w transporcie towarów koleją z Chin do Unii Europejskiej, daje tranzyt przez Polskę.  

Rozmowy dotyczyły również potencjalnych możliwości udziału przedsiębiorstw chińskich w modernizacji polskiej infrastruktury kolejowej i perspektyw rozwoju przewozów towarowych z oraz do Chin drogą lądową z wykorzystaniem terminala logistycznego w Sławkowie.

Minister Liu Zhijun odbył podróż w kabinie maszynisty pociągiem do Krakowa. Celem podróży  było zapoznanie się ze stanem infrastruktury kolejowej i pracą załogi pokładowej pociągu.

e-logistyka.pl

Źródło zdjęcia: Ministerstwo Transportu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili