Chińczycy pokazali C919

Chińczycy pokazali we wtorek, jak będzie wyglądał ich najnowszy i największy samolot pasażerski. Ma on rywalizować z Boeingiem 737 i Airbusem A320.

Wang Wenbin, przedstawiciel producenta – Commercial Aircraft Corp. of China (COMAC), ujawnił podczas targów lotniczych w Hongkongu, że prace nad prototypem ruszyły w ubiegłym tygodniu. Zapowiedział także, że z powodu braku krajowych producentów, wstępnie C919 będzie wyposażony w podzespoły i silniki produkcji zagranicznej.
 C919 ma być samolotem krótko i średniodystansowym o zasięgu do 5.555 km. Chińczycy twierdzą, że maszyna będzie tańsza w eksploatacji niż podobne maszyny Boeinga i Airbusa. Ma mieć o 12-15 proc. mniejsze zużycie paliwa.

Według chińskich mediów, C w nazwie samolotu pochodzi od skrótu COMAC. „9” oznacza w chińskiej kulturze wieczność, jest także kojarzony z osobą cesarza, a „19” ma pochodzić od liczby 190 pasażerów, którą ma przewozić samolot. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili