23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Chaos transportowy w Anglii

W stolicy Wielkiej Brytanii stanęły wszystkie autobusy. Również metro, z wyjątkiem linii Victoria i Central, nie kursuje.

Londyńskie lotniska również wstrzymały odprawy. Na Heathrow zamknięto oba pasy startowe, anulowano 250 lotów. Stansted funkcjonuje, ale z dużymi opóźnieniami, tymczasem Southampton jest całkowicie zamknięte. Jedynym normalnie funkcjonującym portem lotniczym jest Bournemouth.

Dla podróżujących koleją również nie ma dobrych wiadomości. Eurostar łączący Londyn z Paryżem kursuje z 30-minutowymi opóźnieniami i władze spółki odradzają podróży (do 60 dni można zwrócić niewykorzystane bilety). Nie kursuje łączący miasto z lotniskiem Heathrow Express. Odwołano wszystkie pociągi w regionie południowo-wschodnim. Zachodnia strona kraju jest wciąż obsługiwana przez pociągi, jednak w zmniejszonej liczbie.

Cieżka sytuacja nie ominęła krajowych autostrad. M25 jest zakorkowana, niedawno otwarto natomiast M1 i M20. Na autostradzie M3 przejezdny jest tylko jeden pas. Podobnie jest na M275, a na M25 ruch całkowicie stanął. Droga A27 pomiędzy Havant i Chichester jest częsciowo zablokowana.

źródło: Sky News
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili