-0.1 C
Warszawa
środa, 29 marca, 2023

Ceny transportu pozostają na wysokim poziomie

 


Z najnowszego wydania Transport Market Monitor wynika, że ceny transportu spadły o 4,1 % w trzecim kwartale 2015 w porównaniu do cen z drugiego kwartału 2015.


 


Główne punkty raportu to:


  • Wskaźnik cen zmalał o 4,1 % w III kwartale 2015, osiągając wartość 100.6.


 


  • W III kwartale 2015, wskaźnik cen oleju napędowego spadł o 5,4% do poziomu 85,8. Jest to jego najniższa wartość od sześciu lat.


 


  • Pomimo niskiego poziomu wskaźnika cen oleju napędowego, wskaźnik cen transportu utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to spowodowane niską wartością współczynnika pojemności przewozowych.


 


  • Wskaźnik pojemności przewozowych wzrósł do 77,5 (14,4%). Nie mniej jednak poziom wskaźnika w III kwartale 2015 był o 10,5 % niższy niż w III kwartale 2014.


 


  • Wskaźnik cen jest obecnie wyższy o 1,2% w porównaniu do poziomu wskaźnika w III kwartale roku poprzedniego (99,4).


  „W III kwartale obserwujemy typowy wzrost możliwości przewozowych. Jednak spadek cen o 4,1% w III kwartale jest większy niż rok wcześniej. Może wynikać to z faktu, iż wskaźnik cen oleju napędowego osiągnął najniższą wartość od sześciu lat."


– zauważa Erik van Dort, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Capgemini


 „Tradycyjnie słabszy popyt w  miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – ma wpływ zarówno na ceny transportu, jak również na możliwości przewozowe. Powoduje, że ceny transportu spadają, a możliwości przewozowe rosną. Jednakże od września obserwujemy wzrost sprzedaży i cen transportu. Z powodu okresu świątecznego, wzrost ten z pewnością będzie ponownie odnotowany w ostatnim kwartale 2015r.”


  • dodaje Peter Förster, managing director w Transporeon


 


Więcej informacji na temat Transport Market Monitora na stronie: www.transportmarketmonitor.com.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili