Centrum Logistyczne we Włoszech

Międzynarodowy deweloper Eurinpro, od niedawna obecny również na polskim rynku, wybuduje w Anagni, we Włoszech centrum logistyczne o powierzchni 50 000 m².

Eurinpro Tworzy Centrum Logistyczne „na miarę” dla Silvano Chiapparoli Logistica Spa i Unieuro Spa w Anagni we Włoszech.

Nowe centrum logistyczne, niedaleko włoskiego miasta Frosinone, będzie składało się z czterech modułów logistycznych, z możliwością rozbudowy. Ze względu na składowane przez Silvano Chiapparoli Logistica, produkty farmaceutyczne w magazynie musi być zapewniona najwyższej jakości izolacja i temperatura (max. 25°C).

UniEuro w związku z optymalizacją swojej działalności logistycznej, UniEuro poszukiwało magazynu do obsługi centralnej i południowej części Włoch, umożliwiającego koordynację planowanej w najbliższych latach ekspansji firmy na tych terenach. Dostosowany do potrzeb firmy, nowy magazyn będzie łączył w sobie 1 000 m² powierzchni biurowej i 24 500 m² powierzchni magazynowej o bezpyłowej posadzce zapewniającej nośność 50 kN/m2 (8psi). Dla zwiększenia przestrzeni wysokość użytkowa magazynu wyniesie 12,2 m. Będący obecnie w trakcie realizacji projekt będzie oddany do użytku na koniec maja 2006 r.

Aby spełnić oczekiwania obu firm w zakresie lokalizacji projektu, Eurinpro nabyło w Anagni niedaleko Rzymu grunt o powierzchni 105 000 m². Lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do centralnych i południowych Włoch dzięki połączeniu z autostradą A1 na odcinku Rzym – Neapol. Położone 40 km od lotniska Rzym Ciampino i 70 km od międzynarodowego lotniska Rzym Fiumicino.

Developer wybudował, dla swoich klientów, w ciągu kilku ostatnich lat, 1 300 000 m² magazynów, o łącznej wartości ponad 1 mld EUR .

Poprzedni artykuł
Następny artykuł