Cennik Poczty Polskiej do poprawki

Dyrektor Generalny Poczty Polskiej przedłożył Prezesowi UKE propozycję zmian obowiązującego „Cennika powszechnych usług pocztowych w obrocie krajowym”.

Przekazany w dniu 11 kwietnia 2008 r. przez operatora publicznego dokument nie zawiera jednak wymaganych prawem informacji o poszczególnych składnikach kosztów świadczenia każdej usługi, które zgodnie z art. 51 ust. 3 ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. Prawo pocztowe (Dz.U. Nr 130, poz. 1188 z późn. zm.) są obligatoryjne przy przedkładaniu Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej projektu cennika powszechnych usług pocztowych lub jego zmian.

W związku z tym w dniu 15 kwietnia 2008 r. Prezes UKE wezwał operatora do uzupełnienia dokumentu, w terminie 7 dni, o wyżej wymienione informacje o kosztach usług.

Po przedstawieniu przez Pocztę Polską pełnego projektu zmian cennika, Prezes UKE dokona oceny czy zgodnie z przepisem art. 51 ust 1 Prawa pocztowego operator świadczący powszechne usługi pocztowe ustala wysokość opłat za te usługi zgodnie z zasadami, o których mowa w art. 50, w myśl którego opłaty za świadczenie powszechnych usług pocztowych powinny być m.in. ustalone z uwzględnieniem kosztów ich świadczenia, a zasady ustalania opłat za świadczenie powszechnych usług pocztowych powinny być jednolite na terytorium całego kraju oraz przejrzyste i niedyskryminujące.

źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili