Cargo w Łodzi

Pierwsza partia światłowodów z łódzkiej strefy ekonomicznej trafiła tą drogą do Kataru. 

Dlaczego lotnisko jest punktem odprawowym, skoro i tak materiały są przewożone drogą lądową? Wynika to z kilku czynników. Między innymi ta sytuacja jest spowodowana faktem, iż lotnisko posiada status składu celnego oraz magazynu czasowego składowania. A to oznacza uproszczone procedury i dłuższe terminy płatności podatków.

Prezes łódzkiego lotniska liczy na kilka tysięcy ton odpraw. Żeby to było możliwe i działało płynnie, będzie pewnie trzeba rozbudować liczącą 750 metrów kwadratowych powierzchnię terminalową.

Czy ktoś jest zainteresowany przewozami cargo oprócz Lufthansy i łódzkiego lotniska? Lufthansa liczy na firmy łódzkiej strefy ekonomicznej, a port lotniczy otworzył już rozmowy z przewoźnikami i firmami, które mogą być zainteresowane takimi przewozami.

Warto dodać, że oddany w 2009 roku terminal Cargo w Łodzi może przewozić również materiały niebezpieczne i przesyłki specjalne, ratujące życie, jak krew, organy do przeszczepów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili