11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Burza wokół obwodnicy Augustowa

""Konflikt pomiędzy miszkańcami Augustowa a ekologami zaostrza się. Mająca prowadzić przez Dolinę Rospudy obwodnica wciąż budzi kontrowersje.

Na terenie pobliskiego lasu pojawili się ekologdzy z Greenpeace. Zapowiadają, że jeśli budowa trasy ruszy, to przywiążą się do drzew. Tymczasem na drogi wyszli mieszkańcy miasta. Popierani przez burmistrza i Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego postulują  rozpoczęcie inwestycji.

  • Czujemy się skrzywdzeni przez to, że ludzie są traktowani jako istoty niższej kategorii niż rośliny – mówili Rzeczpospolitej protestujący. Augustowianie oburzają się, że ludzie z zewnątrz mówią im jak mają żyć.

Ekolodzy, w liczbie ok. 40 osób mają zapewnioną całodobową ochronę policji. Zapowiadają, że pozostaną w lesie nawet dwa miesiące, jeśli zajdze taka potrzeba. W kwietniu rozpocznie się okres ochronny dla ptaków i wówczas ścinka drzew okaże się niemożliwa.

Więcej: Rzeczpospolita, Interia.pl,

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili