Budżet kontra autostrady

Rząd bardzo się boi powiększenia deficytu. Z tego powodu odstąpił również od finansowania projektu, który miała być sztandarową rządową realizacją, jaką jest budowa autostrady A1 na trasie Tuszyn- Pyrzowice. Ostatecznie, aby uniknąć zaliczenia budowy w państwowy dług i deficyt powołano specjalną spółkę państwową, która zajmie się tą inwestycją.

Może i deficyt się nie powiększy, ale również się nie zmniejszy. A przynajmniej nie z powodu wyrastających jak grzyby po deszczu fotoradarów. Już w zeszłym roku rząd przewidywał wpływy z fotoradarów do budżetu na poziomie 1,2 mld złotych. W tym roku kwota ta miała się zwiększyć.

Chociaż rząd tłumaczył się, że kwota ta ma zostać przeznaczona na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, to jednak ich stan, a nawet ich brak, jest główną przyczyną rosnącej śmiertelności w wypadkach samochodowych. Według danych Komisji Europejskiej z 2011 roku jesteśmy na pierwszym miejscu w tej kwestii w Unii.

Wygląda jednak na to, że jeśli projekt ustawy zostanie przegłosowany, całość kwoty zostanie przeznaczona na budowę nowych dróg.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili