21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

BSH otwiera Centrum Logistyczne

Powstanie, tej wartej 25 mln zł., inwestycji o powierzchni 14.000 m² i kubaturze 170.000 m³ wiąże się z obserwowanym ożywieniem rynku AGD w Polsce i Europie. Spółka w ostatnich latach zdobyła już niemal jedną piątą udziałów w wartości rynku, umacniając tym samym pozycję lidera w Polsce. Tak dobre wyniki BSH zawdzięcza między innymi ciągłemu wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań technicznych w urządzeniach wytwarzanych w Łodzi – W ciągu ostatnich kilku miesięcy obserwujemy ponowny wzrost sprzedaży urządzeń AGD w Polsce. Konsumenci coraz chętniej kupują znane i sprawdzone marki. Nasze marki – Bosch i Siemens – cieszą się najwyższym zaufaniem wśród polskich konsumentów. Polacy doceniają najnowsze technologie, dzięki którym nasze urządzenia są światowymi liderami w oszczędności wody i energii. W tej dziedzienie szczególny wkład wnoszą polscy inżynierowie zatrudnieni w Centrum Badań i Rozwoju suszarek w Łodzi – dodaje Konrad Pokutycki – prezes zarządu BSH. 

Obiecująca sytuacja na rynku AGD, a także pomyślne negocjacje z partnerami biznesowymi spowodowały, że Centrum Logistyczne, które powstało w Łodzi posiada większą powierzchnię niż koncern planował na początku inwestycji. Centrum Logistyczne w Łodzi to drugi po Bukowcu magazyn firmy BSH, który posłuży do obsługi logistyki krajowej i eksportowej. – Oprócz produkowanych w Łodzi pralek, zmywarek i suszarek, do magazynu trafiać będą urządzenia z innych europejskich fabryk BSH, ale przygotowywanych do sprzedaży w Polsce. Natomiast głównym kierunkiem wysyłki produktów firmy będzie cała Europa Zachodnia – mówi Konrad Pokutycki, prezes zarządu.

Ponadto hala wyposażona jest w systemy solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a do podlewania terenów zielonych będzie wykorzystywana woda deszczowa. Magazyn będzie w stanie pomieścić sześćdziesiąt tysięcy urządzeń, a zabudowa rampowa hali – bocznica i własna, specjalnej konstrukcji, lokomotywa – umożliwi wagonom wjazd do budynku, dzięki czemu sprzęt przeładowywany będzie pod dachem. Takie rozwiązanie zagwarantuje pełną ochronę urządzeń i wysoki komfort pracy.

W ciągu tygodnia Centrum Logistyczne będzie w stanie obsłużyć sto ciężarówek i pięć pełnych pociągów.W 2007 roku koncern uruchomił w Łodzi Centrum Badań i Rozwoju Suszarek do ubrań, a w 2010 roku Centrum Usług Informatycznych, które obsługuje 20 tys. użytkowników komputerów BSH z Europy i Azji.

Podczas ceremonii otwarcia Centrum Logistycznego 29 marca, pięciomilionowa zmywarka i suszarka do ubrań zostanie przekazana Fundacji ks. Piotra Turka, którą BSH wspiera od lat swoimi produktami.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili