12.8 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Branża flotowa wciąż na plusie

Siedemnaście firm flotowych zrzeszonych w PZWLP zarządzało blisko  108,5 tys. pojazdów,?z czego większość bo aż 79% stanowi full service leasing (FSL).Spółka Carefleet, działająca na polskim rynku flotowym od 2004, posiada ponad 6 proc. udział w całym sektorze flotowym i ponad 8 proc udział w stosunku do flot zarządzanych przez firmy zrzeszone w PZWLP.

Klienci Carefleet najczęściej wybierali samochody z segmentu C wśród nich dominowały między innymi: Peugeot, Ford, Hyundai, Opel i Skoda. W większości były to pojazdy?z silnikiem diesla. „Osiągane przez branżę CFM wyniki wskazują, że rynek CFM w Polsce nadal dynamicznie się rozwija. Co prawda wzrosty nie są już tak spektakularne jak te sprzed kilku lat, kiedy dynamika dochodziła do 30%, ale wciąż są wysokie.- powiedział Frederic Lustig prezes Zarządu Carefleet S.A.W drugiej połowie roku dynamika powinna utrzymać się na podobnym poziomie, stabilizatorem rynku będą usługi Car Fleet Management.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
318ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili