11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Boeing wystawia bardzo dobrą ocenę warszawskiemu lotnisku

""Przedstawiciele wiodącego światowego producenta samolotów komunikacyjnych jednoznacznie orzekli, że warszawski Port Lotniczy im. F. Chopina jest jednym z najlepiej utrzymanych lotnisk, jakie odwiedzili podróżując po całym świecie.

Ocena wystawiona przez specjalistów z Boeinga jest efektem ich pobytu na stołecznym lotnisku w styczniu br. Celem wizyty była ocena stanu przygotowania portu lotniczego do obsługi najnowszego samolotu produkowanego przez amerykański koncern – Boeinga 787 „Dreamliner”. Pierwsza maszyna tego typu zostanie dostarczona w przyszłym roku Polskim Liniom Lotniczym LOT, a jej macierzystym portem będzie Warszawa.

Odwiedziliśmy setki portów lotniczych w ramach dokonywanej przez nas oceny i mamy zaszczyt poinformować Państwa, że Port Lotniczy Warszawa jest jednym z najlepszych portów, jaki kiedykolwiek opiniowaliśmy. Personel portu utrzymuje lotnisko na najwyższym poziomie, infrastruktura jest prawie jak nowa (mimo, że minęło już 13 lat), widoczne jest także, że obsługa dokłada wszelkich starań, aby zapewnić liniom lotniczym bezpieczne operacje. Droga startowa 15/33 (dłuższa z dwóch dróg startowych na warszawskim lotnisku – przyp. PPL) należy do dróg o najlepszej nośności spośród wszystkich kiedykolwiek analizowanych przez nas. Mamy najwyższe zaufanie do Państwa personelu i cieszymy się, że europejski debiut 787 będzie miał miejsce w Warszawie – czytamy w piśmie Boeinga podsumowującym audyt warszawskiego lotniska.

  • Tak wysoka ocena to dla nas wielki powód do dumy. Wynika z niej, że służby odpowiedzialne za jakość i bieżące utrzymanie dróg startowych, dróg kołowania i płyt postojowych wywiązują się perfekcyjnie ze swoich obowiązków – powiedział Paweł Łatacz, naczelny dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, które zarządza stołecznym lotniskiem.

Warszawskie lotnisko ma dwie drogi startowe o nawierzchniach asfaltobetonowych (dłuższa ma 3690 metrów i 60 metrów szerokości, krótsza odpowiednio 2800 i 50 metrów), 21 dróg kołowania oraz 13 płyt postojowych, zapewniających możliwość lądowania i postoju praktycznie wszystkich typów samolotów komunikacyjnych i transportowych. Wszystkie nawierzchnie lotniskowe spełniają najsurowsze wymogi bezpieczeństwa operacji lotniczych.

  • Bezpieczeństwo operacji lotniczych to priorytet każdego zarządcy lotniska, a jakość dróg startowych ma na bezpieczeństwo kluczowy wpływ. Tym bardziej cieszy nas bardzo wysoka nota wystawiona przez Boeinga – dodał Paweł Łatacz.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili