Bez błędu dzięki RFID

Projekt przewidywał oznakowanie trafiających na magazyn pociętych na kawałki materiałów – zwinięte w rulon, znakowane są etykietami pozwalającymi na zapis informacji zarówno w formie wizualnej, jak i elektronicznej. W magazynie zainstalowano anteny, które sczytują dane z tagów. Dane przekazywane są do systemu. Tak powstaje precyzyjna baza, w której znajduje się spis, jakie materiałów do produkcji mebli – z podziałem na formę, kształt, fakturę i kolor – znajdują się w magazynie. System działa również przy pobieraniu materiałów do produkcji – informacje, które partie materiału wydawane są na halę produkcyjną również trafiają do systemu, co pozwala na bieżąco określić stan magazynowy.

Elektroniczne etykiety, którymi znakowane są materiały, drukowane są na przeznaczonej do pracy w warunkach przemysłowych drukarce Intermec PM4. Język programowania drukarki – Fingerprint – pozwala na modyfikowanie sposobu jej pracy w taki sposób, aby jak najlepiej spełniała oczekiwania użytkownika.

Najważniejszym efektem wdrożenia jest usprawnienie funkcjonowania magazynu. Możliwość śledzenie zmian stanów magazynowych pozwala na eliminację błędów mających znaczenie dla przebiegu całego procesu produkcyjnego. To wszystko wpływa na podniesienie jakości pracy i  poprzez eliminację ryzyka wystąpienia błędu – obniża koszty produkcji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili