-0.3 C
Warszawa
piątek, 3 lutego, 2023

Bez błędu dzięki RFID

Projekt przewidywał oznakowanie trafiających na magazyn pociętych na kawałki materiałów – zwinięte w rulon, znakowane są etykietami pozwalającymi na zapis informacji zarówno w formie wizualnej, jak i elektronicznej. W magazynie zainstalowano anteny, które sczytują dane z tagów. Dane przekazywane są do systemu. Tak powstaje precyzyjna baza, w której znajduje się spis, jakie materiałów do produkcji mebli – z podziałem na formę, kształt, fakturę i kolor – znajdują się w magazynie. System działa również przy pobieraniu materiałów do produkcji – informacje, które partie materiału wydawane są na halę produkcyjną również trafiają do systemu, co pozwala na bieżąco określić stan magazynowy.

Elektroniczne etykiety, którymi znakowane są materiały, drukowane są na przeznaczonej do pracy w warunkach przemysłowych drukarce Intermec PM4. Język programowania drukarki – Fingerprint – pozwala na modyfikowanie sposobu jej pracy w taki sposób, aby jak najlepiej spełniała oczekiwania użytkownika.

Najważniejszym efektem wdrożenia jest usprawnienie funkcjonowania magazynu. Możliwość śledzenie zmian stanów magazynowych pozwala na eliminację błędów mających znaczenie dla przebiegu całego procesu produkcyjnego. To wszystko wpływa na podniesienie jakości pracy i  poprzez eliminację ryzyka wystąpienia błędu – obniża koszty produkcji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
296ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili