23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Benzyna w górę, olej w dół

Z jednej strony jest to wzrost cen ropy i paliw gotowych na rynku europejskim, z drugiej natomiast — umocnienie złotego wobec dolara amerykańskiego. W konsekwencji na rynku hurtowym notujemy pierwsze podwyżki. Nie ma na razie podstaw do oceny, że będzie to trwała tendencja. Istotne będą natomiast kolejne dane o zapasach ropy i o popycie.

Zmian cen nie odczuwają w ostatnich dniach tankujący LPG. Litr autogazu kosztuje średnio 2,18 zł, czyli tyle co w ubiegłym tygodniu. Nieznacznie mniej, o około 2-3 grosze, zapłacimy za litr oleju napędowego. Oznacza to, że średnia cena w tym tygodniu ukształtuje się na poziomie około 3,98 zl/l.

Dobrych wiadomości nie mamy dla tankujących benzynę bezołowiową Eurosuper 95. Na części stacji za jej litr trzeba zapłacić nawet o 8-10 groszy więcej niż przed tygodniem. A w następnych dniach podwyżki mogą objąć kolejne stacje. Średnia cena Eurosuper 95 w kraju prawdopodobnie wzrośnie ponownie powyżej 4,40 zł/l. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili