11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Będą podwyżki na kolei

Sukcesem zakończyły się negocjacje przedstawicieli kolejarskich związków zawodowych z zarządem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W nocy podpisano porozumienie płacowe.
Jak poinformował Henryk Grymel, szef kolejarskiej Solidarności, pracownicy PKP PLK otrzymają średnio 150 złotych brutto podwyżki pensji zasadniczej od 1 kwietnia. W sumie pensje razem z pochodnymi wzrosną średnio o ok. 250 brutto.
– Na początku żądaliśmy wzrostu pensji zasadniczych o 200 złotych od stycznia, ale i to porozumienie uważamy za sukces. W obecnej sytuacji nie mogliśmy wywalczyć większych podwyżek. Jestem przekonany, że pracownicy będą zadowoleni – powiedział Henryk Grymel. 

Porozumienie o podwyżkach kończy spór zbiorowy pomiędzy związkowcami a zarządem spółki. Kolejarze odwołali wszystkie planowane blokady torów na dworcach kolejowych w tym m.in. dzisiejszą blokadę dworca w Gliwicach.
Zanim doszło do porozumienia związkowcy przeprowadzili w ostatnich tygodniach 6 dwugodzinnych blokad torów w Białymstoku, w Wrocławiu, w Koluszkach, w Gdańsku, Lublinie i we Włoszczowej.

Źródło: rp.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili