BCC spełnia standardy ITIL

Audit przeprowadzony przez DQS, międzynarodową organizację wydającą certyfikaty jakościowe, potwierdził zgodność systemów i procedur centrum outsourcingowego BCC z normą ISO/IEC 20000. ISO/IEC 20000 to standard, który formalizuje wymagania dotyczące zarządzania usługami informatycznymi, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w bibliotece dobrych praktyk ITIL. W Polsce posiadają go jedynie wewnętrzne organizacje IT w KGHM oraz BZ WBK. BCC jest pierwszym dostawcą IT, który otrzymał certyfikat ISO/IEC 20000 i tym samym potwierdził zgodność swoich usług z oficjalną normą dobrych praktyk.

– Uwzględniając nasze doświadczenie z auditów w korporacjach z Europy, Ameryki i Azji, mogę potwierdzić, że standardy funkcjonowania centrum outsourcingowego BCC należą do najlepszych w tym sektorze biznesu. Mam tu na myśli wdrożenie systemów zarządzania jakością, bezpieczeństwem informacji oraz zarządzania usługami IT – powiedział Reinhard Witzke, Auditor Wiodący w DQS GmbH.

Norma ISO/IEC 20000 dostarcza pracownikom centrum outsourcingowego BCC precyzyjnych wytycznych, dotyczących obsługiwania zgłoszeń od klientów i rozwiązywania problemów. Gwarantuje, że nie zdarzają się odstępstwa od parametrów określonych w umowach SLA. Certyfikat obejmuje wszystkie najważniejsze procesy w centrum, m. in. zarządzanie i raportowanie poziomu usług, zapewnianie dostępności systemów i ciągłości działania, zarządzanie bezpieczeństwem informacji, zarządzanie zmianami, rozliczanie kosztów oraz zarządzanie relacjami z klientami i dostawcami.

Spełnienie rygorystycznych norm ISO/IEC 20000 ułatwia wdrożona w kwietniu tego roku platforma HP Service Manager, wykorzystywana do obsługi, monitorowania i ewidencjonowania zgłoszeń serwisowych.

– Wdrożenie certyfikatu ISO/IEC 20000 to dla klientów najlepsza gwarancja satysfakcji z naszych usług. Szczególne znaczenie ISO/IEC 20000 posiada dla klientów, którzy w wysokiej dostępności systemów i usług IT, w bezpieczeństwie i poufności informacji widzą wartości wspierające osiągnięcie przewagi konkurencyjnej – powiedział Waldemar Sokołowski, Dyrektor ds. Usług Outsourcingowych BCC.

Zdobycie certyfikatu ISO/IEC 20000 to kontynuacja prowadzonego przez BCC programu intensywnego rozwoju i doskonalenia jakości usług outsourcingowych. W 2006 roku spółka wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, który uzyskał – jako jeden z pierwszych w Polsce – certyfikat ISO/IEC 27001. Od trzech lat firma poddaje się niezależnym badaniom satysfakcji klientów, prowadzonym przez TNS OBOP, których celem jest stała ewaluacja poziomu usług. W ostatnim badaniu, przeprowadzonym w czerwcu tego roku, 97% klientów pozytywnie oceniało współpracę z BCC.

BCC zajmuje się outsourcingiem od 1999 roku, zapewniając pełen zakres usług związanych głównie z outsourcingiem systemów SAP: od hostingu i kolokacji systemów we własnym data center, przez administrację systemów po wsparcie użytkowników SAP, czyli serwis aplikacyjny. Z usług tych korzysta ponad 70 klientów – w tym największe przedsiębiorstwa międzynarodowe i polskie, jak ABB, Amica, Grupa Metro, Grupa Żywiec, ING Bank Śląski, Kompania Piwowarska, a także firmy średniej wielkości – jak Decora, Brilux, Herlitz, Kopernik.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili