Barter przejmuje LPG od Lukoil

Barter SA  podpisała umowę nabycia segmentu działalności Lukoil Polska Sp. z o.o. związanego z LPG. 

Przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa rozlewni gazu w Bydgoszczy, sieci stacji LPG oraz cystern do dystrybucji tego surowca umocni pozycję spółki Barter w regionie zachodniej Polski.

Barter SA corocznie importuje i wprowadza na polski rynek około 300 tys. ton gazu LPG, co stanowi 11-12% rynku krajowego. Na granicy wschodniej dysponuje jednym z największych terminali przeładunku gazu LPG.

Lukoil Polska Sp. z o.o. jest częścią koncernu Lukoil notowanego na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.

– Jestem przekonany, że przejęcie działalności tak znaczącego podmiotu jakim jest Lukoil wpłynie bardzo pozytywnie na wyniki naszej spółki. Zamierzamy nadal się rozwijać i brać czynny udział w konsolidacji sektora paliwowego w Polsce. Nie wykluczamy kolejnych przejęć i intensywnie monitorujemy rynek. Mam nadzieję, że będziemy mogli już wkrótce poinformować o kolejnych sukcesach w tym zakresie – mówi Dariusz Wit, wiceprezes zarządu Barter SA.

W 2007 roku obroty spółki wyniosły ponad 692 mln złotych.

Dzięki szerokiej skali działalności Barter SA zatrudnia w całej Polsce ponad 400 osób. Są wśród nich pracownicy centrali, 3 oddziałów oraz ponad 100 stacji LPG należących do Barter SA.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili