23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Bałtycki Terminal Kontenerowy otworzył bramy dla zwiedzających

W tym roku mija 10 lat od kiedy Zarząd Morskiego Portu Gdynia sprzedał całość udziałów w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym międzynarodowej grupie ICTSI, z siedzibą na Filipinach. Była to pierwsza prywatyzacja w gdyńskim porcie i jedna z pierwszych w polskich portach. Grupa ICTSI za prawo do dwudziestoletniego użytkowania terminalu zapłaciła 41,5 mln USD i zobowiązała się do zainwestowania kolejnych 20 mln w infrastrukturę przeładunkową.

Te 10 lat minęło bardzo szybko, dlatego że w terminalu nastąpiły duże zmiany. Pierwsze pięć lat, to okres prosperity, budowania doskonałej kondycji firmy, dzięki czemu przez kolejne pięć lat kryzysu przeszliśmy zwycięsko.” – podkreślił Krzysztof Szymborski, prezes BCT – „Nadal rozwijamy się, nie tylko dla siebie, dla właścicieli z grupy ICTSI, ale i dla Gdyni – gdzie blisko 20 procent mieszkańców żyje z portu. Naszym zadaniem jest takie zaangażowanie w pracę, w nasze działania zawodowe, aby coraz więcej ludzi w regionie znalazło zatrudnienie i było z tego zadowolonych.

Chcąc przybliżyć specyfikę pracy terminala wszystkim mieszkańcom Trójmiasta, zorganizowano dzień otwarty. Tym samym obchody 10-lecia były świętem nie tylko pracowników terminalu. Obejrzeć można było, niedostępne na co dzień, magazyny czy terminal kolejowy, zorganizowano pokazy sprzętu i przeładunków. W trakcie imprezy do BCT zawinęły kontenerowce „Akacia” i „Anne Sibum”, pod koniec dnia otwartego dołączył do nich samochodowiec „Arabian Breeze”.

Dla zwiedzających możliwość oglądania normalnej pracy Terminala było dodatkową atrakcją. Straż Pożarna i Służba Celna zorganizowały pokazy sprzętu i pojazdów, których używają w codziennej pracy, w tym najnowocześniejszego w Polsce, mobilnego skanera do prześwietlania kontenerów. Nie zabrakło również kącika zabaw dla dzieci, kolorowej waty cukrowej i balonów. Największym powodzeniem cieszyły się darmowe skoki na bungee z ponad 60-metrowej wysokości.

Tak duże zainteresowanie naszym dniem otwartym, utwierdza nas w przekonaniu, że podobne inicjatywy są potrzebne. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy pokazać nasz terminal mieszkańcom Trójmiasta. Wiemy, że specjalnie na naszą imprezę przyjechały osoby również z okolic a nawet z południa Polski. Wielu z naszych pracowników przyszło też ze swoimi rodzinami. – mówiła po imprezie Dagmara Łuczka, rzeczniczka prasowa BCT .
 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili