21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Baltic Container Conference

Dzisiaj w Gdańsku odbywa się II edycja międzynarodowej konferencji: Baltic Container Conference 2008.

Transport morski kontenerów jest najbardziej dynamicznym sektorem rozwoju na świecie, w Europie i w Regionie Bałtyckim. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym wolumen obrotów jest bezpośredni efekt globalizacji – wymiana krajów europejskich z państwami Dalekiego Wschodu oraz rozszerzenie Unii Europejskiej w maju 2004.

Morze Północne i Bałtyk to akweny, na których koncentruje się wymiana handlowa prowadzona drogą morską w Europie – jest to szczególnie widoczne w portach bałtyckich, w których odpowiedzią na procesy zachodzące w żegludze są inwestycje w terminale kontenerowe i infrastrukturalne na terminalach kontenerowych. Towarzyszą im zmiany na zapleczu portów, gdzie szczególnie widoczne jest znaczenie naturalnej lokalizacji oraz systemu połączeń transportu z lądowymi terminalami o charakterze multimodalnym.

Nieprzypadkowo kolejna już edycja konferencji odbywa się w Gdańsku, który znajduje się w centrum Południowego Bałtyku, gdzie zachodzą wszystkie zmiany na rynku morskich przewozów kontenerowych, stwarza wyjątkowo przyjazny klimat, sprzyjający prowadzeniu profesjonalnej debaty. Dodatkowo Konferencja organizowana w Gdańsku gwarantuje możliwość wypracowania nowych, inspirujących dla wszystkich uczestników spotkania rozwiązań oraz powstanie wartości dodanej w postaci podtrzymania dotychczasowych a przede wszystkim nawiązania nowych, bezpośrednich międzynarodowych kontaktów biznesowych – podstawy wszelkiej działalności w tak szybko zmieniającej się branży, jaką jest transport morski. 

Poruszana tematyka:

– Imponujące projekty, inwestycje i wydarzenia w Regionie Morza Bałtyckiego – Podsumowanie roku 2007
– Statki oceaniczne na Bałtyku – nierealne wyobrażenie, czy praktyczne rozwiązanie problemu kongestii w portach Morza Północnego?
– Jak zwiększyć kapitał, aby przyspieszyć inwestycje portowe?
– Oczekiwania wobec usługodawców portowych – czy są gotowi, aby sprostać wszystkim wymaganiom dnia dzisiejszego?
– Zaplecze korytarzy transportowych – czy jest wystarczająca przestrzeń dla wszystkich?

Konferencja skierowana jest do:
operatorów logistycznych, spedytorów, armatorów, portów morskich, terminali lądowych, przewoźników kolejowych, zarządców infrastruktury, administracji centralnej, samorządów, agencji rozwoju regionalnego, instytucji finansowych, dostawców usług i produktów, firm konsultingowych,  firm oferujących produkty oraz usługi dla branży morskiej, reprezentantów świata nauki, samorządów gospodarczych, stowarzyszeń branżowych oraz konsultantów.

 Portal e-logistyka.pl jest patronem medialnym konferencji

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili