Bądź widoczny na drodze!

W Polsce zagrożenie zdrowia i życia niechronionych użytkowników dróg jest znacznie większe niż w innych krajach Unii Europejskiej. Piesi wraz z rowerzystami i motorowerzystami stanowią 48% ofiar śmiertelnych. Fakty te są alarmujące. Warto uświadomić sobie, jak ważne jest, by być widocznym na drodze. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok.

Widoczność pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów zapewniają elementy odblaskowe. Zapewniają one widoczność z odległości kilkunastu metrów, a także pozwalają na szybszą reakcję kierowcy. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg, w ramach akcji Bezpieczni w drodze, do każdego zakupionego urządzenia Garmin nuvi 760 GP, kupujący otrzymuje kamizelkę odblaskową (www.garmin.pl).
W trosce o bezpieczeństwo na polskich drogach Garmin podejmuje liczne działania mające na celu edukację kierowców. Wraz z ekspertami w dziedzinie ruchu drogowego, w ramach akcji Bezpieczni w drodze, zostały stworzone Zasady Bezpiecznej Drogi. Pomysłodawcy przypominają, że podstawowym zadaniem kierowcy jest uważne obserwowanie sytuacji na drodze oraz pełna koncentracja. Przed wyjazdem należy odpowiednio zaplanować podróż. Dla bezpieczeństwa należy sprawdzać, czy na trasie znajdują się „czarne punkty” i inne niebezpieczne miejsca.

Pomocne są w tym systemy nawigacyjne GPS, które inteligentnie zaplanują każdą podróż.
  
Program ABC Bezpieczeństwa popiera wszelkie inicjatywy, mające doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Misją Programu ABC Bezpieczeństwa jest wykształcenie długotrwałych systemowych rozwiązań poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Pomysłodawcą i organizatorem Programu ABC Bezpieczeństwa jest Agencja Link PR, więcej informacji www.abcbezpieczenstwa.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili