Autostrady nie będzie?

W Polsce dosyć często kryterium rozstrzygającym zwycięstwo w przetargu jest zaproponowana kwota realizacji usługi. Równie często okazuje się, że takie podejście w dłuższej perspektywie nie ma sensu.

Taki los spotkał dwa odcinki autostrady A2. W przetargu zwyciężyli Chińczycy, ale od początku mówiło się, że zaproponowany budżet jest dużo poniżej realnych możliwości realizacji takiej inwestycji. Okazało się, iż nie były to puste słowa.

Wypowiedzenie umowy chińskiego konsorcjum jest już w Ministerstwie. W tym tygodniu wyjaśni się, czy obie strony- polska i chińska dojdą do porozumienia. Jeśli nie, zostanie ogłoszony nowy przetarg na dokończenie odcinków A2. A to oznacza, że autostrady na czerwiec 2012 roku nie będzie. 

Polacy mogą oczywiście liczyć na wielosetmilionowe odszkodowanie, ale czy je dostaną jest wątpliwe, gdyż firma, której powierzono realizację feralnych odcinków, nie posiada takiego zabezpieczenia. Aż chciałoby się rzec, że Polak i przed szkodą i po szkodzie…

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili