Automatyczna identyfikacja sposobem na redukcję kosztów

Automatyczna identyfikacja zarówno towarów jak i osób w dzisiejszych czasach staje się standardem.
Dzieje się tak ze względu na zalety takich systemów. Obecnie każde przedsiębiorstwo dąży do maksymalnej redukcji kosztów przy jednoczesnym podwyższaniu jakości obsługi. Wprowadzenie automatycznej identyfikacji umożliwia uzyskanie takiego kompromisu. Dzięki zastosowaniu systemów Auto-ID możemy w krótkim czasie przekazać bardzo dużą ilość informacji, a to w dobie szybko rosnącego tempa produkcji i coraz bardziej rozbudowanych łańcuchów dostaw staje się zaletą kluczową.
W ostatnich czasach rosną koszty utrzymania pracowników, natomiast rozwój techniczny prowadzi do zmniejszenia kosztów systemów informatycznych. Nowe technologie są bardziej dostępne i korzystne cenowo. Poza tym zastosowanie automatycznej identyfikacji zmniejsza ilość występujących błędów, co bezpośrednio wpływa na czas wykonywania operacji.
Możemy porównać funkcjonowanie supermarketu z kasami mającymi czytniki kodów kreskowychh oraz sklepy w których ekspedientki należności obliczają na klawiaturze bądź to kalkulatora, bądź kasy fiskalnej. Z wielu badań wynika, że ilość błędów podczas odczytu kodów kreskowych jest niewspółmiernie mała w stosunku do obsługi poprzez wprowadzanie danych z klawiatury. Dzięki rozwiązaniom Auto-ID informacje w łańcuchu dostaw mogą być przekazywane w czasie rzeczywistym. Obowiązujące standardy znakowania integrują systemy współpracujących przedsiębiorstw przez co możliwe jest osiągnięcie wysokiej jakości obsługi kanałów dystrybucji.
Rozwój systemów automatycznej identyfikacji i aplikacji informatycznych wyznacza nowe trendy w działaniach logistycznych.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili