21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Australia Post zainwestuje w nowoczesny system doręczania paczek

Potencjał australijskiego rynku sprawia, że Grupa docelowo chciałaby zapewnić Australijczykom możliwość korzystania z co najmniej 1000 rewolucyjnych urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Kontrakt z Australia Post jest największą tegoroczną umową eksportową i tym samym międzynarodowym przedsięwzięciem biznesowym Grupy Integer.pl. Współpraca z australijskim operatorem narodowym – wyceniana tylko w pierwszym etapie na 6,35 mln dolarów – może przynieść Grupie nawet kilkunastoprocentowy wzrost przychodów w skali kolejnych dwóch lat.

Z badań zrealizowanych w lipcu 2012 roku przez PricewaterhouseCoopers i Frost & Sullivan wynika, że 53% australijskich konsumentów w wieku powyżej 15 lat robi zakupy online. Z kolei „The Australian and New Zealand Online Shopping Report” pokazuje, że wartość rynku e-commerce może wzrosnąć w Australii w 2012 roku o 17,9% do 16 mld dolarów. Przed 2016 rokiem wskaźnik ten osiągnie poziom 26,9 mld dolarów. W odpowiedzi na malejący równolegle rynek tradycyjnych listów, Australia Post chce zdobyć w najbliższych latach pozycję lidera w australijskim sektorze e-commerce. Do 2014 roku – m.in. za pośrednictwem sieci easyPack, rozwijanej przez Grupę Integer.pl – australijski operator chce zapewnić aż 80% Australijczykom, zamieszkującym obszary metropolitalne, szybki i łatwy dostęp do automatycznych centrów odbioru paczek. Oznacza to, że w ciągu kolejnych 2 lat systematycznie rozszerzana będzie na terenie całej Australii struktura logistyczna, gwarantująca 10-minutowy dojazd do punktu, w którym samodzielnie można będzie odebrać przesyłkę.

Ahmed Fahour, prezes i dyrektor zarządzający Australia Post zapewnia, że Australijczycy odbierają aktualnie więcej paczek niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak – ze względu na to, że rzadko są w domu w ciągu dnia – doręczanie przesyłek w sposób tradycyjny jest bardzo trudnie. Stąd decyzja australijskiego operatora narodowego o współpracy z Grupą Integer.pl, wdrażającą na rynkach globalnych sieć całodobowych urządzeń easyPack do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek.
Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl nie kryje entuzjazmu – „Australia Post zainwestuje ponad 2 mld dolarów w digitalizację procesów logistycznych, z czego aż 50 mln dolarów przeznaczy na rozwój nowoczesnych usług kurierskich z naszym udziałem. Jest to ogromne rynkowe i biznesowe osiągnięcie, zwłaszcza, że australijski sektor e-commerce jest w fazie dynamicznego wzrostu, dając nam tym samym ogromne perspektywy rozwoju. Niewątpliwym sukcesem naszej Grupy jest fakt, że będziemy operacyjnie uczestniczyli – wspólnie z NeoPost – w rozbudowie jednej z największych zagranicznych sieci logistycznych na rynku pocztowo-kurierskim”.

Kontrakt z Australia Post realizowany jest współnie z NeoPost, światowym potentatem w zakresie obsługi firm pocztowych i kurierskich, dostarczającym automatyczne frankownice oraz urządzenia mobilne dla logistyki. Grupa Integer.pl – poza produkcją, montażem i dostawą urządzeń – zapewnia również Australia Post wsparcie w zakresie rozwiązań technologicznych oraz komercyjnego startu usługi na australijskim rynku.

„Kontrakt z australijskim operatorem narodowym jednoznacznie potwierdza, że innowacyjne technologicznie rozwiązania wdrażane przez Grupę Integer.pl znajdują zastosowanie na całym świecie. Nasza oferta jest konkurencyjna między innymi dzięki wysokim standardom technicznym urządzeń, jak też ich bezkonkurencyjnej funkcjonalności. Zakładamy jednocześnie, że współpraca Grupy Integer.pl z NeoPost – zapoczątkowana w ramach kontraktu z Australia Post – będzie kontynuowana przy kolejnych dużych wdrożeniach na rynku pocztowo-kurierskim, dlatego liczymy w najbliższym czasie na kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej” – dodaje Rafał Brzoska.

Australia jest dziesiątym krajem – po Chile, Arabii Saudyjskiej, Cyprze Estonii, Hiszpanii, Irlandii, Litwie i Łotwie oraz Rosji – w którym Grupa Integer.pl udostępni rewolucyjne urządzenia easyPack. Również do końca 2012 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – spółka podwoi polską sieć całodobowych urządzeń. Z kolei mieszkańcy niemal wszystkich krajów europejskich będą mogli już w 2016 roku korzystać z sieci 16 tys. urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili