ATA szuka pomocy w Kongresie

Wysokie ceny ropy naftowej powodują miliardowe straty przemysłu lotniczego w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele branży zrzeszeni w Air Transport Association of America apelują do Kongresu o pomoc.


Branża stoi w obliczu mogącej dochodzić do 13 mld USD straty. 2008 rok może być najgorszym w historii spółki.

– Wpływ bezprecedensowo wysokich cen paliw na branżę lotniczą jest druzgoczący. Straty mogą przekroczyć 10 mld USD – mówi James C. May, prezes i CEO w ATA.

– W tym roku linie lotnicze wydadzą na paliwo ponad 61 mld USD, więcej niż przez pierwsze dwa lata obecnej dekady – dodaje.

Zdaniem prezesa ATA, rynek lotniczy jest silnie powiązany z gospodarką amerykańską, a wszelkie niepokoje z nim związane mają proste przełożenie na sytuację ekonomiczną kraju. Do tej pory pracę w lotnictwie straciło 14 tys. osób, ponad 100 społeczności straciło stałe połączenia lotnicze. Jeśli ceny paliw nie przestaną rosnoć, kolejne 200 ośrodków straci wszystkie połączenia lotnicze.

May naciska na Kongres, aby zaczął działać od razu. Za 60, czy 90 dni może być już za późno.

– Jeśli Kongres nie zareaguje na obecną sytuację szybko, nasz kraj już wkrótce nie będzie posiadał zdolnych do funkcjonowania linii lotniczych.

źródło: Air Transport Association

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili