Apreo Logistics – w nowy rok z nowym Prezesem

Obaj panowie z transportem i logistyką związani są od wielu lat. Poznali się jeszcze w Euroadzie, który pod zarządem Grzegorza Bielowickiego wyrósł na największą firmę transportową w Polsce, po czym został kupiony przez holenderski VOS LOGISTICS. Glinka blisko współpracował z Bielowickim zarówno w Euroadzie jak również w VOS. Wspólne doświadczenia i zaufanie zadecydowały o tym, że to właśnie jemu powierzono zarządzanie jednym z najważniejszych w karierze Glinki projektów inwestycyjnych, jakim niewątpliwie jest Apreo Logistics SA.

 – Zmiana w Zarządzie ma bardziej formalne niż praktyczne znaczenie. Od samego początku to Arek był odpowiedzialny za zarządzanie APREO. Po  blisko 1,5 roku działalności Spółki mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tego jak rozwija się APREO, zarówno jako akcjonariusz jak i osoba bezpośrednio za ten projekt odpowiedzialna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że sukcesy APREO to w dużej mierze zasługa Arka. Dla Tar Heel Capital APREO to ważna inwestycja na kolejne 3 do 5 lat i zamierzamy aktywnie uczestniczyć w jej dalszym rozwoju, bo nadchodzą dobre czasy do dalszych inwestycji w logistyce – powiedział Grzegorz Bielowicki, Partner Zarządzający funduszu Tar Heel Capital, głównego akcjonariusza Apreo Logistics SA.

Arkadiusz Glinka ma 34 lata. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. W branży transportowej pracuje od blisko 10 lat. Był menedżerem ds. technologii informacyjnych w największych polskich firmach transportowych Euroad i VOS LOGISTICS. System informatyczny SWIP, którego był głównym architektem, został nagrodzony w 2003 i 2008 roku w plebiscycie Computerworld prestiżowymi tytułami „Lider Informatyki 2003 w kategorii Handel i Usługi” i „Lider Informatyki 2008 w sektorze MSP”.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu