23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Amerykanie dotrą na święta bez opóźnień

Wczorajsza wizyta Georga Busha w Departamencie Transportu była poświęcona w głównej mierze podsumowaniu ośmiu lat wspólnej pracy na rzecz zapewnienia dobrych warunków komunikacyjnych mieszkańcom Stanów Zjednoczonych. Swoją przemowę prezydent rozpoczął od żartu, w którym chwalił pracowników departamentu za niesamowite postępy, gdyż w ciągu ostatnich ośmiu lat nie stał ani raz w korku, jego lot był zawsze o czasie, a bagaż nigdy nie został zgubiony.

Meritum wypowiedzi dotyczyło jednak przygotowań do wzmożonego ruchu pasażerskiego w okolicy Święta Dziękczynienia i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przeprowadzono działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa pasażerów, zaczęto przystosowanie do przyjęcia większych samolotów. Prezydent zapowiedział też rozpoczęcie działań zmierzających do usprawnienia nawigacji na lotniskach.

– W czasach, w których nastolatkowie posiadają w swoich samochodach systemy GPS, kontrolerzy lotów wciąż pracują na radarach z czasów Drugiej Wojny Światowej, monitorując na nich nowoczesne jumbo-jety – powiedział prezydent Bush.

Prezydent przypomniał, że przyszły rok będzie bardzo pracowity również dla Kongesu, bo do przeprowadzania pozostaje dużo inicjatyw transportowych.

mk

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili