Alarmujące statystyki

W okresie świątecznym na polskich  drogach doszło do masy wypadków. Jak poinformowała Komenda Główna Policji 83 osoby zginęły tragicznie, a 730 zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 1190 nietrzeźwych kierowców. Statystyki te są nie tylko alarmujące, ale wręcz przerażające! Co jest ich przyczyną? Jak można uniknąć szeregu wypadków, o których codziennie donoszą serwisy prasowe i dzienniki telewizyjne?

Liczne opinie Policji wskazują, iż najważniejsza jest koncentracja i rozsądek. O ile koncentracja kierowców pogarsza się w okresie zimowym – niesprzyjająca pogoda i szybko zapadająca noc utrudniają prowadzenie samochodu – o tyle rozsądek powinien być nieodłącznym towarzyszem podróży.  Tak tragiczne statystyki wskazują, iż kierowcy potrzebują ciągłej edukacji.

W trosce o bezpieczeństwo na polskich drogach Garmin – producent urządzeń nawigacji satelitarnej – od lat podejmuje liczne działania. W ramach Akcji Bezpieczni w drodze stworzono Zasady Bezpiecznej Drogi. Pomysłodawcy alarmują, by nie siadać za kierownicą pod wpływem alkoholu. Przypominają także, iż podstawowym zadaniem kierowcy jest uważne obserwowanie sytuacji na drodze i pełna koncentracja. Przed wyjazdem należy zaplanować trasę i sprawdzać, czy znajdują się na niej „czarne punkty” lub inne niebezpieczne miejsca. Pomocne są w tym systemy nawigacyjne GPS, które inteligentnie zaplanują każdą podróż.  

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili