9.3 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Airbus Corporate Jets opracowuje nowatorską aranżację kabiny pasażerskiej

Airbus Corporate Jets połączył swoją wiedzę o preferencjach klientów z nowym podejściem do aranżowania kabiny pasażerskiej, opracowując nową koncepcję kabiny dla samolotów z rodziny ACJ320neo.


Projekt o nazwie Melody charakteryzuje się opływowymi liniami inspirowanymi naturą, na przykład górzystym horyzontem, szeroko rozlanymi rzekami, pustynnymi diunami. Linie te są widoczne zarówno w głównym korytarzu prowadzącym przez kabinę, jak i na zakrzywionych ścianach w poszczególnych strefach.


Nowa koncepcja skupia się również na stworzeniu bardziej atrakcyjnego otoczenia, które jest cichsze, a zarazem lepiej dostosowane do odtwarzania obrazu i dźwięku w warunkach „kina domowego”.


Choć każdy projektant kabiny ma własny styl, istnieją pewne ogólne zasady, których musi przestrzegać. Przede wszystkim musi wiedzieć, jak będzie używany odrzutowiec korporacyjny, a także rozumieć styl życia, gusta i preferencje klientów.


Szef działu kreatywno-koncepcyjnego Airbus Corporate Jets, Sylvain Mariat, z biegiem lat odbył z klientami wiele dyskusji – w hotelach, domach i biurach – aby poznać cenione przez nich wartości, takie jak relaks płynący z obcowania z naturą oraz ciche i komfortowe otoczenie.


Mariat połączył te wartości z przyszłościowym podejściem, aby stworzyć kabinę Melody dla nowych samolotów, takich jak ACJ320neo, którego dostawy rozpoczną się pod koniec 2018 roku.


Projekt korzysta też z nowych technologii, takich jak lekkie włókno węglowe w stołach i szafach oraz uproszczenie okablowania poprzez szersze wykorzystanie łączności Wi-Fi, dzięki czemu kabina jest lżejsza, co zwiększa zasięg samolotu.


Airbus dostarczył już ACJ319 z tymi technologiami, który – po dodaniu końcówek skrzydeł typu


Sharklet – regularnie lata z Azji na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.


Ponad 180 odrzutowców korporacyjnych firmy Airbus jest używanych przez firmy, rządy i klientów indywidualnych na wszystkich kontynentach, łącznie z Antarktydą.


 


O samolotach korporacyjnych Airbusa


Airbus oferuje najszerszą i najnowocześniejszą gamę odrzutowców korporacyjnych na świecie. Klienci mają pełen wybór najszerszych i najbardziej przestronnych kabin. Jest to linia obejmująca pełen przekrój maszyn, od ACJ318 aż po dwupokładowego ACJ380. Dzięki temu klienci mogą wybrać odpowiedni poziom komfortu i rozmiary dopasowane do swoich potrzeb.


W skład rodziny wchodzą modele Airbus ACJ318, ACJ319 i ACJ320, których kabiny są najszersze i najwyższe ze wszystkich innych odrzutowców korporacyjnych – są mniej więcej dwa razy szersze niż tradycyjne samoloty biznesowe przy zachowaniu podobnej długości i rozpiętości skrzydeł.


Dzięki temu modele ACJ318, ACJ319 i ACJ320 oferują nowy standard, do którego aspirują klienci samolotów dyspozycyjnych, zarówno gdy kupują samolot po raz pierwszy, jak i wówczas gdy zastępują mniejsze maszyny samolotami Airbus. Oznacza to również, że pasażerowie mogą korzystać z niezrównanego komfortu i ilości przestrzeni podczas każdej podróży, a także z pełnej swobody poruszania się po pokładzie.


Samoloty ACJ mogą pomieścić na pokładzie od 19 do 50 pasażerów, a ich wnętrza mogą być proste lub wyrafinowane – w zależności od życzeń klienta. Dzięki temu samoloty ACJ318, ACJ319 i ACJ320 mogą pomieścić więcej pasażerów niż tradycyjne odrzutowce biznesowe, oferując przy tym znacznie większą wygodę. Dzięki temu są one idealne do przewożenia grup pracowników, dużych rodzin i delegacji rządowych.


A ponieważ samoloty ACJ318, ACJ319 i ACJ320 posiadają tak dużą przestrzeń, pasażerowie mogą spokojnie pracować po jednej stronie kabiny, podczas gdy ich towarzysze podróży spędzają wolny czas w jej innej części, co – inaczej niż w tradycyjnych samolotach biznesowych – pozwala każdemu optymalnie wykorzystać swój czas.


Modele ACJ318, ACJ319 i ACJ320 są samolotami o zasięgu międzykontynentalnym, co oznacza, że mogą przelecieć bez międzylądowania np. z Pekinu do Moskwy, z Dżuddy do Londynu, czy też z Paryża do Nowego Jorku czy Dubaju, a także w obrębie kontynentów bez przesiadek, a ich pasażerowie korzystać mogą z bezkonkurencyjnej wygody i przestrzeni.


Ponieważ wszystkie trzy odrzutowce wywodzą się bezpośrednio z nowoczesnej i popularnej rodziny liniowców A320, których około 7000 sztuk zostało jak dotąd zakupionych przez około 330 klientów i przewoźników, klienci korzystający z korporacyjnych odrzutowców Airbus zawsze będą w pobliżu którejś z tych maszyn, niezależnie od tego, w której części świata będą lecieć.


Ponadto, ponieważ ACJ318, ACJ319 i ACJ320 wzorowane są na samolotach, które latają wiele razy dziennie w trudnych warunkach, w jakich eksploatowane są samoloty pasażerskie, muszą być odpowiednio solidne i  zapewniają niezawodność na poziomie 99,9 procent.


Klienci szukający sposobu na przewiezienie większej liczby pasażerów, niż mieszczą ACJ318, ACJ319 i ACJ320, mają do dyspozycji rodzinę samolotów szerokokadłubowych dla VIP-ów, zbudowaną na bazie pozostałych maszyn należących do nowoczesnej rodziny liniowców Airbus. W skład tej oferty wchodzą modele Airbus ACJ330, ACJA340, ACJ350 i ACJ380.


Oprócz większej liczby miejsc pasażerskich samoloty szerokokadłubowe Airbus oferują również możliwość wykonywania lotów bez przesiadek do dowolnego miejsca na świecie, co pozwala dyrektorom przedsiębiorstw, zamożnym osobom prywatnym oraz szefom rządów zaoszczędzić czas umożliwiając im bezpośrednie dotarcie do celu.


Wszystkie odrzutowce korporacyjne Airbus wywodzą się z nowoczesnej rodziny samolotów pasażerskich Airbus, co w połączeniu z ogromną bazą klientów na całym świecie sprawia, że stanowią one doskonałą inwestycję, która nie traci na wartości.


Nowoczesne samoloty biznesowe samolotów z rodziny Airbus ACJ oferują znacznie więcej funkcji w standardzie, w tym szereg takich, które oszczędzają czas i koszty.


Są to m.in. zoptymalizowane, wydajne aerodynamicznie konstrukcje; przyjazne dla pilotów, wspólne dla wszystkich samolotów Airbus kokpity; sterowanie typu fly-by-wire (które zmniejsza wagę samolotu, ogranicza serwisowanie i oferuje większą ochronę); lekkie materiały, takie jak włókna węglowe, a także scentralizowana konserwacja, oszczędzająca czas i koszty.


Wszystkie samoloty Airbus oferują ponadto automatyczne lądowanie kategorii 3B, dzięki czemu mogą dowieźć pasażerów do celu ich podróży, nawet jeśli inne samoloty muszą udać się gdzie indziej ze względu na niską widoczność.


Posiadają one ponadto bogatszą specyfikację, standardowo obejmującą wiele funkcji takich jak większa liczba  elementów nawigacyjnych, oszczędzające paliwo winglety typu „wingtip fence” oraz lekkie hamulce węglowe obniżające wagę samolotu.


Klienci korzystający z korporacyjnych odrzutowców Airbus odnoszą korzyści nie tylko z racji  potwierdzonej niezawodności maszyn szeroko eksploatowanych przez linie lotnicze. Mają także dostęp do globalnej sieci doradztwa technicznego, części zamiennych i szkoleń, obsługującej tysiące samolotów i ponad 440 klientów oraz przewoźników, jak również do spersonalizowanych usług w pełni dostosowanych do ich potrzeb.


Jak dotąd sprzedano ponad 170 korporacyjnych odrzutowców Airbus – ponad 110 maszyn ACJ318, ACJ319 i ACJ320, a do tego ok. 60 wersji szerokokadłubowych dla VIP-ów. Odrzutowce korporacyjne Airbus latają na wszystkich kontynentach, łącznie z Antarktydą.


Samoloty Airbus są montowane w Chinach, Francji i Niemczech z części wytwarzanych w krajach na całym świecie. Pozwala to wykorzystać wszystko to, co firmy z branży lotniczej mają najlepszego do zaoferowania w zakresie konstrukcji samolotów.


Utrzymują one pozycję lidera pod względem nowoczesności, wyznaczając nowe standardy komfortu pasażerów i wydajności, a także odgrywają kluczową rolę w zakresie podnoszenia poziomu wygody dla pasażerów.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili