11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Aby się Rospuda nie powtórzyła

Minister Infrastruktury podpisał umowę na przeprowadzenie po raz pierwszy Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012.

– Przygotowana Prognoza pozwoli nam wcześniej poznać miejsca potencjalnych konfliktów zarówno przyrodniczych, jak i społecznych, które mogą mieć wpływ na termin realizacji inwestycji – wyjaśnia Podsekretarz Stanu odpowiedzialny z budowę dróg, Zbigniew Rapciak. – Dzięki temu będziemy mogli pogodzić interesy użytkowników dróg z wymogami ekologii. Jest to przełom w traktowaniu zagadnień ochrony środowiska, tak aby „Rospuda” się więcej nie powtórzyła – dodaje Wiceminister.

Umowa z firmą PROEKO CDM Sp. z o.o. została podpisana 29 kwietnia br. Opiewa na kwotę 677 100 PLN brutto i jest finansowana ze środków Banku Światowego i budżetu resortu, według procedury przetargowej Banku Światowego. Zakończenie prac nad przygotowaniem Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych planowane jest na październik br.

Podpisana umowa jest zgodna z art. 40 ust. 1 Ustawy Prawo ochrony środowiska, który nakłada na organy administracji publicznej obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć realizowanych między innymi w sektorze transportu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa ochrony środowiska projekt Prognozy zostanie poddany konsultacjom społecznym, które będą miały charakter otwarty. W ramach prac nad Prognozą zostanie przeprowadzony cykl spotkań przedstawicieli Ministerstwa ze społecznościami lokalnymi. Planowane są one na sierpień br. w następujących miastach: Warszawa, Białystok, Kraków, Lublin, Poznań, Wrocław.

Szczegółowe informacje nt. prowadzonych konsultacji społecznych będą ukazywały się na bieżąco na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury www.mi.gov.pl.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili