A2 pod lupą ABW

Łódzka Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przejęła śledztwo dotyczącebudowy autostrady A2.

Sprawa dotyczy zastosowania niewłaściwych materiałów budowlanych – papy użytej do izolacji mostów na autostradzie A2 z Emilii do Dąbia. Sprawę badali dotąd policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Ustalenia przekazali prokuraturze apelacyjnej i na podstawie tych materiałów łódzka ABW wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy finansowaniu autostrady i wykorzystaniu pieniędzy z Unii Europejskiej.

– Sprawa papy jest jednym z wątków śledztwa tak samo jak zastosowanie innych materiałów budowlanych – przyznaje mjr Wojciech Barański, rzecznik łódzkiej ABW. – Ale przede wszystkim badamy procedury, przetarg, wyłonienie zwycięzców i w końcu wykorzystanie pieniędzy unijnych na budowę autostrady w województwie łódzkim. Sprawdzamy też, jak to się stało, że unijni urzędnicy przeznaczyli na inwestycję 300 mln euro, a zwycięskie firmy wykonują prace za blisko 175 mln euro. Na szybkie zakończenie sprawy nie ma jednak, co liczyć. To będzie długie i żmudne śledztwo, które wymaga sprawdzenia ogromnej ilości dokumentów i przesłuchania dziesiątków świadków – wyjaśnia Barański.
Marcin Kwintkiewicz,

Więcej: Gazeta Wyborcza, 19.04.2006

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili