13 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

A2 pod lupą ABW

Łódzka Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przejęła śledztwo dotyczącebudowy autostrady A2.

Sprawa dotyczy zastosowania niewłaściwych materiałów budowlanych – papy użytej do izolacji mostów na autostradzie A2 z Emilii do Dąbia. Sprawę badali dotąd policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Ustalenia przekazali prokuraturze apelacyjnej i na podstawie tych materiałów łódzka ABW wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy finansowaniu autostrady i wykorzystaniu pieniędzy z Unii Europejskiej.

– Sprawa papy jest jednym z wątków śledztwa tak samo jak zastosowanie innych materiałów budowlanych – przyznaje mjr Wojciech Barański, rzecznik łódzkiej ABW. – Ale przede wszystkim badamy procedury, przetarg, wyłonienie zwycięzców i w końcu wykorzystanie pieniędzy unijnych na budowę autostrady w województwie łódzkim. Sprawdzamy też, jak to się stało, że unijni urzędnicy przeznaczyli na inwestycję 300 mln euro, a zwycięskie firmy wykonują prace za blisko 175 mln euro. Na szybkie zakończenie sprawy nie ma jednak, co liczyć. To będzie długie i żmudne śledztwo, które wymaga sprawdzenia ogromnej ilości dokumentów i przesłuchania dziesiątków świadków – wyjaśnia Barański.
Marcin Kwintkiewicz,

Więcej: Gazeta Wyborcza, 19.04.2006

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili