17.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

A2 nie będzie zrealizowana przez Covec

Do jutra strona rządowa wraz z GDDKiA będzia oceniać propozycję chińskiej firmy. Decyzja nie jest łatwa do podjęcia. Z jednej strony przyjęcie rezygnacji Covec i wycofanie Chińczyków z budowy oznacza opóźnienia w realizacji. Z drugiej natomiast kontynuowanie pracy z tą firmą nie daje gwarancji zrealizowania inwestycji. Trudno bowiem przewidzieć kolejne problemy firmy.

Najprawdopodobniej więc nowy tydzień rozpocznie się kolejnym przetargiem. Strona rządowa już rozmawia z ewentualnymi wykonawcami o dokończeniu dwóch sławnych już odcinków autostrady.

Do pierwszego gwizdka pozostał niecały rok. Wyłonienie firmy w przetargu 3 do 4 miesięcy. Realizacja inwestycji- trudno powiedzieć. Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze do końca na jakim etapie realizacji pozostawi autostradę firma Covec. Rozeznanie też zajmie trochę czasu. Jeśli więc zdążymy z A2, to najpewniej pierwsi kibice będą jechać ze maszynami budowlanymi, zjeżdżającymi z ledwo co zakończonej budowy.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili