A we Wrocławiu?

Już od kilku lat przeznacza znaczne sumy z budżetu miasta na modernizację starych odcinków dróg oraz budowę nowych, tak aby z centrum stolicy Dolnego Śląska wykluczyć ruch samochodów ciężarowych.
Zachodnia część Autostradowej Obwodnicy Wrocławia została otwarta w sierpniu 2011 roku. Była to jedna z wielu inwestycji, które miasto zrealizowało przed organizowanym w Polsce Euro 2012. Obwodnica nie tylko ułatwiła poruszanie się fanom piłki nożnej, którzy odwiedzili Wrocław podczas Mistrzostw Europy,  ale przede wszystkim połączyła europejski węzeł komunikacyjny z zachodu na wschód oraz z północy na południe.

Powstanie zachodniej części obwodnicy było pierwszym tak znaczącym krokiem w usprawnianiu transportu we Wrocławiu. W lutym  2013r. do użytku oddano pierwszy ponad, ośmiokilometrowy  odcinek wschodniej obwodnicy, łączący podwrocławskie miejscowości, Łany i Siechnice.

Cała wschodnia obwodnica, mająca ponad 38 km zostanie oddana w 2017 r. Jak podkreślił marszałek województwa Dolnego Śląska, Rafał Jurkowlaniec, budowa obwodnicy pokazuje rozmach inwestycyjny na Dolnym Śląsku i dobre wykorzystanie środków unijnych.

Budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia to olbrzymie logistyczne przedsięwzięcie do którego potrzebni są specjaliści, którzy mogą się uczyć w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili