11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

8 mld złotych na remonty dróg

Według szacunków „Gazety Prawnej”, do natychmiastowego remontu jest około 5 tys. z ponad 17 tys. km dróg krajowych. Prace trwają na niemal 1,2 tys. km wszystkich krajowych dróg. Część z nich zaczęła się jeszcze w 2007 i 2008 roku (np. przebudowa siódemki w okolicach podkrakowskich Myślenic). Niektóre tegoroczne remonty zakończą się w 2010 roku, m.in. szóstki do Lęborka.
Drogowcy wyliczają, że na wykonanie wszystkich niezbędnych remontów potrzeba ok. 8 mld zł, a zaległości wymagające natychmiastowej interwencji wynoszą ponad 3,2 mld zł. O takim budżecie w przyszłym roku Generalna Dyrekcja może jednak tylko pomarzyć. Jakimi pieniędzmi będzie dysponować?
– Budżet na 2010 rok jest w przygotowaniu – unika odpowiedzi na pytanie Artur Mrugasiewicz z GDDKiA.
Tempo modernizacji spada, tegoroczny wynik jest nawet dwa razy mniejszy niż w poprzednich latach. Ale są też pozytywy – niemal 54 proc. dróg jest w stanie dobrym. Jeszcze w 2005 roku wskaźnik ten nie przekraczał 45 proc.
 
Źródło: logistyka.bp.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili