21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

30 tysięcy ton zboża zostanie zmagazynowane w porcie

30 tys. ton pojemności

 

Nowy magazyn będzie posiadał pojemność 30 tys. ton, a jego powierzchnia będzie podzielona na cztery odrębne komory pozwalające na składowanie czterech różnych produktów równocześnie. Istotnie zwiększy on pojemności magazynowe dla śruty sojowej przy Nabrzeżu Indyjskim, oraz zwiększy możliwości obsługi dodatkowego tonażu na tym nabrzeżu. Planowane oddanie inwestycji do użytkowania to koniec 2012 roku.

 

Magazyn będzie połączony systemem przenośników z urządzeniem rozładunkowym na Nabrzeżu Indyjskim, które pozwolą na łatwe przeniesienie ładunków do komór magazynu. Załadunek samochodów towarem z magazynu będzie się odbywał trzema niezależnymi punktami załadowczymi. W celu ograniczenia dużego natężenia ruchu w trakcie rozładunku, każdy punkt załadowczy będzie wyposażony w wagę samochodową.

 

Powiększona pojemność magazynowa i wpływ na lokalną gospodarkę

 

Po zakończeniu inwestycji, łączna pojemność magazynowa BTZ zostanie zwiększona do 90 000 ton zapewniając jedną z największych pojemności składowych zbóż w polskich portach. Dodatkowe powierzchnie składowe, jak i zmienione połączenia transportowe skrócą czas obsługi statków przy Nabrzeżu Indyjskim. Co więcej, potrzeba zapewnienia obsługi nowego magazynu zaowocuje utworzeniem nowych miejsc pracy oraz możliwością współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.

 

 

 

Nowy obiekt będzie najnowocześniejszym magazynem zbożowym w portach Trójmiasta. Będzie spełniał wszystkie wymagania standardów ISO i GMP stawiane firmom działającym w branży spożywczej. Dodatkowo, będzie skonstruowany w sposób, który zapewnia ochronę środowiska przed emisją  pyłów.

 

Nowy magazyn nie jest pierwszą inwestycją ADM w Polsce. Spółka obecna jest jako przetwórca roślin oleistych w obiekcie w Szamotułach, w którym jest produkowany i rafinowany olej roślinny. Jest również właścicielem silosów zbożowych w Sławie Wielkopolskiej i Chróścinie Nyskiej oraz wspólnie z firmą Princes jest producentem i dystrybutorem butelkowanego Oleju Wielkopolskiego.

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili