17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

1,76 mld złotych dzięki konkurencji w Internecie

Nawet 1,76 mld złotych do 2008 r. zyskałby rynek w przypadku wolnej konkurencji na rynku gier losowych online, wynika z najnowszego raportu Instytutu Globalizacji pt. „Korzyści z wolnej konkurencji na rynku gier losowych online”.

Rozrywka internetowa to zjawisko nowe, powstałe na bazie dynamicznego rozwoju technologii informacyjnych. Rynek gier losowych online należy do dynamicznie rozwijających się sektorów rozrywki internetowej. W sieci gra już kilkaset milionów osób, a legalni operatorzy należą do ważnych sponsorów sportu w Europie i na świecie.

Według danych Instytutu Globalizacji beneficjentami konkurencji byłyby kluby i związki sportowe, które już dziś otrzymują od firm ok. 10 mln złotych rocznie z tytułu sponsoringu. Skarb państwa zyskałby od 36 do 56,2 mln złotych rocznie z tytułu podatków, natomiast firmy kooperujące 90-140,6 mln zł rocznie. Wartość rynku gier losowych i zakładów wzajemnych, dostarczanych za pomocą Internetu, przekroczyłaby 500 mln złotych w ciągu 3 lat.

  • Polska powinna iść wzorem Malty, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, czyli krajów, które dostrzegają zalety wolnej konkurencji na tym rynku – uważa dr Tomasz Teluk, dyrektor Instytutu Globalizacji.

Uregulowanie tego typu rozrywki w Internecie jest niezbędne w związku z wolnością świadczenia usług w krajach Unii Europejskiej. Wolna konkurencja uchroniłaby więc polskich podatników przed kosztami postępowania sądowego w przypadku wprowadzenia monopolu – uważa Instytut Globalizacji.

Źródło: Instytut Globalizacji, 3.04.2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili