100 lecie parowozowni w Wolsztynie

""W dniach 27-29 kwietnia w Wolsztynie pod Poznaniem obchodzona będzie setna rocznica miejscowej parowozowni. Główna atrakcja to "Parowozowe Show" – jedyna w swoim rodzaju parada parowozów.

Przez 3 dni sympatyków kolei czekają nie lada atrakcje. Start w piątek 27 kwietnia br. o 16.00.

W piątek 27 kwietnia będzie można przejechać się drezyną, obejrzeć wystawę prac artystycznych, prezentacje multimedialne, zbiory SPR i pokaz obrządzania parowozów. O 21.00 rozpocznie się widowisko "Światło, para i dźwięk", a godzinę próźniej pokaz filmów o tematyce kolejowej oraz dyskoteka.

W sobotę obchody ruszają pełną parą już o godz. 10.00. Głównym punktem programu będzie parada parowozów. Pierwszy, o godz. 13.30 zaprezentuje się pociąg militarny. Następnie zobaczymy kilkanaście zabytkowych maszyn z Polski, Niemiec, Czech i Węgier. Specjalnie na tą okazję została sprowadzona lokomotywa brytyjska, która po raz pierwszy w historii będzie kursowała po polskich torach. Kolejną atrakcją dnia będzie "Podniebna Lokomotywa". Ważącą kilkadziesiąt ton "ciuchcię" uniesie w powietrze specjalny dźwig. Także w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się Miss Świata Parowozów. 

Niedziela to przede wszystkim kontynuacja zwiedzania zabytkowych parowozów i lokomotywowni. Głównym punktem programu będą Międzynarodowe Zawody Maszynistów (od godz. 11.00). Planowane zakończenie imprezy – godz. 15.00.

Po raz pierwszy w historii, relację z imprezy będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.parowozowniawolsztyn.pl. Transmisję zapewni Spółka Telekomunikacja Kolejowa.

"Parowozowe Show" będzie niespotykanym wydarzeniem także dla ponad 200 dzieci z domów dziecka z województw wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego. Bezpieczny dojazd na imprezę oraz wyżywienie podczas jej trwania zapewni dzieciom Spółka PKP Przewozy Regionalne.

Patronat honorowy nad obchodami 100-lecia parowozowni objął Minister Transportu Jerzy Polaczek. Organizatorem głównym jest PKP Cargo, a współorganizatorami spółki Grupy PKP: PKP Przewozy Regionalne, PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Energetyka, Telekomunikacja Kolejowa oraz Kolejowa Oficyna Wydawnicza.

Do Wolsztyna dojedziemy pociągiem lub samochodem. Po plan dojazdu kliknij tutaj i tutaj. Na miejscu można także zarezerwować nocleg. Więcej informacji o obchodach 100-lecia parowozowni w Wolsztynie oraz szczegółowy program imprez można znaleźć na stronie www.parowozowniawolsztyn.pl.

e-logistyka.pl

Źródło: Grupa PKP, 17.04.2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili