2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

100 dni Ministerstwa Infrastruktury

– Główne działania Ministerstwa koncentrują się na odblokowaniu procesu inwestycyjnego w zakresie budowy autostrad i dróg krajowych, dzięki czemu skrócony zostanie czas przygotowania i realizacji inwestycji – powiedział Cezary Grabarczyk.

– Przygotowaliśmy projekt ustawy tworzącej ramy prawne dla budowy infrastruktury w systemie PPP z udziałem jednostek samorządu terytorialnego oraz małych
i średnich podmiotów gospodarczych – dodał minister infrastruktury. – W ciągu tych 100 dni wcieliliśmy w życie zapowiedź Premiera D. Tuska, że Partnerstwo Publiczno-Prywatne (PPP) stanie się równorzędnym sposobem finansowania budowy infrastruktury – kontynuował szef resortu infrastruktury.

– W grudniu 2007 r. podpisałem porozumienie Ustalenia uwarunkowań komercyjnych na budowę odcinka A2 Nowy Tomyśl – Świecko, dzięki czemu jeszcze w 2008 r. będzie możliwie rozpoczęcie budowy tego odcinka w systemie PPP, a oddanie go do użytku – do końca 2010 roku – poinformował Minister. – Wyegzekwowałem od koncesjonariusza spełnienie warunków ustawowych i koncesyjnych, co pozwoliło otworzyć odcinek autostrady A1 Rusocin – Swarożyn o 11 miesięcy wcześniej. Za aprobatą Rady Ministrów Generalna Dyrekcjia Dróg Krajowych i Autostrad negocjuje ze spółką GTC w sprawie budowy odcinka autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń w systemie PPP – dodał szef resortu infrastruktury.
 
– Projekt Ustawy o koncesjach na roboty budowlane i usługi został przesłany do uzgodnień międzyresortowych, przewidywany termin wejścia Ustawy w życie to czerwiec 2008 r.Przygotowujemy również projekt zmian w Ustawie Prawo zamówień publicznych, który jest obecnie procedowany na Komitecie Stałym Rady Ministrów, przewidywany termin wejścia tych zmian w życie to maj 2008 r. – poinformował Wiceminister Infrastruktury Andrzej Panasiuk.

 
źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili