0.3 C
Warszawa
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

100 dni Ministerstwa Infrastruktury

– Główne działania Ministerstwa koncentrują się na odblokowaniu procesu inwestycyjnego w zakresie budowy autostrad i dróg krajowych, dzięki czemu skrócony zostanie czas przygotowania i realizacji inwestycji – powiedział Cezary Grabarczyk.

– Przygotowaliśmy projekt ustawy tworzącej ramy prawne dla budowy infrastruktury w systemie PPP z udziałem jednostek samorządu terytorialnego oraz małych
i średnich podmiotów gospodarczych – dodał minister infrastruktury. – W ciągu tych 100 dni wcieliliśmy w życie zapowiedź Premiera D. Tuska, że Partnerstwo Publiczno-Prywatne (PPP) stanie się równorzędnym sposobem finansowania budowy infrastruktury – kontynuował szef resortu infrastruktury.

– W grudniu 2007 r. podpisałem porozumienie Ustalenia uwarunkowań komercyjnych na budowę odcinka A2 Nowy Tomyśl – Świecko, dzięki czemu jeszcze w 2008 r. będzie możliwie rozpoczęcie budowy tego odcinka w systemie PPP, a oddanie go do użytku – do końca 2010 roku – poinformował Minister. – Wyegzekwowałem od koncesjonariusza spełnienie warunków ustawowych i koncesyjnych, co pozwoliło otworzyć odcinek autostrady A1 Rusocin – Swarożyn o 11 miesięcy wcześniej. Za aprobatą Rady Ministrów Generalna Dyrekcjia Dróg Krajowych i Autostrad negocjuje ze spółką GTC w sprawie budowy odcinka autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń w systemie PPP – dodał szef resortu infrastruktury.
 
– Projekt Ustawy o koncesjach na roboty budowlane i usługi został przesłany do uzgodnień międzyresortowych, przewidywany termin wejścia Ustawy w życie to czerwiec 2008 r.Przygotowujemy również projekt zmian w Ustawie Prawo zamówień publicznych, który jest obecnie procedowany na Komitecie Stałym Rady Ministrów, przewidywany termin wejścia tych zmian w życie to maj 2008 r. – poinformował Wiceminister Infrastruktury Andrzej Panasiuk.

 
źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
297ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili